THE ONE & ONLY WHITNEY HOUSTON Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Mariah Carey
Autor Wiadomość
Domi 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Get It Back i Oh Yes
Ulubiony album Whitney: My love is your love
Last.Fm: Dominajka
Wysłany: 03-01-2010, 22:27   

http://www.youtube.com/watch?v=XXK7OQMQNqE

[ Dodano: 03-01-2010, 22:29 ]
taki ewidentny playback ;) Oczywiście nie urażając fanów M. nie chcę tylko aby ktoś zaprzeczał temu, że Mariah często się nim posługuje

REKLAMA 

Ulubiona piosenka Whitney: Get It Back i Oh Yes
Last.Fm: Dominajka
Wysłany: 03-01-2010, 22:47   

Dominika 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: każda
Ulubiony album Whitney: każdy
Wysłany: 03-01-2010, 22:47   

Nie zgadzam sie z wami. Jestem jej fanka i moglabym na ten temat ciagnac nieskonczenie dluga rozmowe.

malakazar
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Same Script Different Cast
Ulubiony album Whitney: MLIYL/ILTY
Wysłany: 03-01-2010, 22:50   

No ale może daj jakieś argumenty, bo samo "nie zgadzam się" jest na poziomie kłótnie w podstawówce :P . Ja jestem wielkim fanem Whitney ale przyznaje otwarcie np., że wydziwiała w Sopocie, że udział w Being Bobby Brown było poniżające. Bycie fanem nie polega na niepodpartym niczym, odrzucaniu jakiejkolwiek krytyki na temat swojego idoa/idolki.

Nie wierzę, że nie widzisz tego jak często Mariah używa playbacku i jak bardzo zmieniła się (2008 rok to niestety smutny obraz popowej lalki) i skomercjalizowała.

Dominika 
Whitney Fan

Wysłany: 03-01-2010, 23:14   

Widzisz, problem w tym ze nie mam zamiaru o tym dyskutowac. Ja wyrazilam na poczatku swoja opinie na temat Mariah, i najprawdopodniej jestem glucha, ale ja i niej tasmy nie slysze. Jestem rowniez wielka fanka Whitney. Nawet jesli kiedykolwiek jest tasma to mi juz udowodnila ze spiewac potrafi, a kiedy jej glos nie jest w formie to smialo! Ja idac na jej koncert chcialbym ja zobaczyc, ta atmosfere. Natomiast na koncertach teraz nie wali z playbecku. Nie lubie krytykowac gwiazd poniewaz to sa tylko ludzie i kazdy popelnia bledy, trzeba sie postawic w swojej sytuacji. I przykladem jest (nie jest to bron boze kierowane do kogos z forum) gruba kobieta z tradzikiem siedzaca na jakims forum, pudelku badz innym i wytykajaca osobie znanej bledy ( a tu glos, a tu twarz itp.), a w rzeczywistosci nie jest idealna. Wiec szanuje wasza opinie, ale sie z nia nie zgdzam. Ja nie mam nic przeciwko playbecku. Wiele artystow go uzywa i bedzie on istnial bardzo dlugo. To ze WHitney teraz go nie uzywa- fajnie, ciesze sie. Natomiast jest to temat o MC, wiec moze dyskusja bedzie sie toczyc wlasnie o niej? To moja odpowiedz i nie zamierzam tego tematu ciagnac dalej. :)

malakazar
Whitney Fanatic

Wysłany: 03-01-2010, 23:20   

Sory, ale odnoszę nieodparte wrażenie, że nie masz argumentu żeby zbić moje i stąd nagła chęć do kończenia dyskusji.
Co do playbacku, to że wiele osób coś robi nie oznacza że jest to dobre.
Whitney nie tylko nie używa go teraz, ale nie używała go nigdy. Mariah używała i używa go na co drugim występie, uzupełnia nim trudniejsze partie wokalne. To tak jakby bała się, że czegoś nie zrobi perfekcyjnie.
Jeśli jako fance nie przeszkadza Ci, że na koncercie Twój idol/idolka robi z siebie idiotę (może mocne słowo, ale tu uzsadadnione) ruszając za grubą kasę wargami a nie śpiewając- Twoja sprawa. Nie da się jednak zaprzeczyć, że białe jest białe. Można spekulować czy Whitney nosi peruki czy nie, ale śpiew z playbacku po prostu widać czarno na białym na nagraniach.

Wiem że pisałaś że nie zamierzasz ciągnąć dyskusji (a szkoda, bo od tego jest forum, od dyskutowania i od tego jest topik o Mariah żeby rozmawiać o niej), ale nie odpowiedziałaś na jeden z moich mini "zarzutów" wobec Mariah. Czy nie razi Cię to jak bardzo popowa była jej ostatnia płyta? Plastikowe stroje, teledyski? Czy Twoim zdaniem to nie przekracza już granicy między "pójściem do przodu i zmian z biegiem czasu", a "tanią sztucznością i niejednkrotnie prostotą tekstów, która się dobrze sprzedaje"?

Dominika 
Whitney Fan

Wysłany: 03-01-2010, 23:25   

Nie nie razi mnie to. Lubie wielu artystow. I nie mam nic przeciwko u niej playbeckowi ani tym "plastikowym strojom" jak to okreslilas. Whitney jest jedna z niewielu "ostatnich" artystek ktore w pelni spiewaja na zywo. I niestety, nowe pokolenie-nowe "trendy".Mariah kocham za to jaka jest i kazdy artysta popelnia bledy, ale fani sa od tego rowniez aby wybaczac. Dokladnie widac ze Whitney po narkotykowej eskapadzie troche fanow stracila. Kazdy artysta ma wzloty i upadki.
Na nowej trasie spiewa na zywo i liczy sie dla mnie terazniejszosc,a nie co bylo. To rowniez odnosie sie do Whitney, bo nie patrze sie na stare artykuly, gdzie pokazywano jej mieszkanie gdy ona brala itp. Dla mnie liczy sie to ze wyszla, aby cos bylo lepsze, czesto trzeba spieprzyc (przepraszam za dosadnosc).

mona825 
Nippy Baby

Ulubiona piosenka Whitney: One moment in time/I'm your baby tonight
Last.Fm: mona825
Wysłany: 03-01-2010, 23:47   

Widziałam już to wykonanie WITHOUT YOU kiedyś i absolutnie jest to playback identyczne wykonanie jak na płycie ....a mam już tą płytę 16 lat i słucham często...Ja też bardzo lubię słuchać Mariah mam jej wszystkie płyty słucham jej już jak wspomniałam 16 lat od płyty Music Box, Whitney zaczęłam słuchać rok wcześniej za sprawą Bodyguard. I cóż mogę powiedzieć ...pomimo wielu wielu peryferii życiowych Whitney zawsze będzie u mnie nr 1 potem dopiero Mariah. Mimo, że Whitney zmienił sie głos i nie przypomina tego sprzed kilkanastu lat...jednak zawsze mam w pamięci wszystkie te piosenki które nagrała w latach 80\90....dla mnie są nie do prześcignięcia...Zawsze bardziej mi się podobał głos Whitney szczególnie barwa i sposób interpretacji piosenek. U Mariah było tak do albumu Daydream potem już było gorzej....tzn. sposób spiewania .....za dużo pisków i jęków...mimo, że piosenki piękne np. After tonight - piękna piosenka, ale drażniąca zwłaszcza te przejścia głosu z niemal szeptu do wysokich tonów....i takich piosenek jest wiele....
Mariah natomiast cenię bardzo za to, ze ma talent również do pisania piosenek - i to niektórych przepięknych np. mój ulubiony Butterfly czy Make it happen....melodii...
Szkoda mi Whitney ...myślę, że gdyby nie ten mąż B. to by o wiele więcej osiagnęła ...nagrała by więcej płyt pięknym głosem, które by się super sprzedawały...i na pewno by sprzedała ich więcej niż Mariah czy Celine...I podziwiam ją za to, że mimo róznej kondycji wokalnej ( Turyn - olimpiada) śpiewa na żywo....przynajmniej jak na razie nie spotkałam sie z występem z playbacku.

Dominika 
Whitney Fan

Wysłany: 03-01-2010, 23:52   .

Coz, jestesmy na forum Whitney wiec nie spodziewam sie aby ktos tu bardziej kochal Mariah, wiec nie ma tu osob obiektywnych. Nie oszukujmy sie. Ja mam swoje zdanie i go nie zmienie.

mona825 
Nippy Baby

Wysłany: 03-01-2010, 23:59   

Ja też jestem na forum Mariah...na którym napisałam w jakimś temacie, że u mnie nr 1 jest Whitney. Ale jestem obiektywna w ocenie (przynajmniej staram się być)...nie jestem żadną fanatyczką ....zarówno u Whitney wiele rzeczy mi sie nie podobało (czy nie podoba) i u Mariah.

Tomek1990 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: ...
Ulubiony album Whitney: :-)
Wysłany: 04-01-2010, 00:01   

Dominika napisał/a:
wiec nie ma tu osob obiektywnych.

czytając Wasze komentarze, nie wiem po czym zostało to stwierdzone :) gdyż, każdy kto prowadził tą dyskusje napisał o wadach i zaletach obu Pań :) jak i sukcesach i porażkach w dorobku artystycznym hmm ale to tylko tak na marginesie małe wtrącenie :)

mona825 
Nippy Baby

Wysłany: 04-01-2010, 00:02   

Dokładnie :)

Dominika 
Whitney Fan

Wysłany: 04-01-2010, 00:10   

Ja widze bledy, tyle ze zawsze staram wylapac sie zalety. I tyle. Obydwie maja glosy, dobre charaktery i obydwie kocham. I tyle.

malakazar
Whitney Fanatic

Wysłany: 04-01-2010, 07:02   

Może to kwestia innego podejścia do sprawy, ale jak dla mnie Mariah dalej śpiewa z playbacku (fakt, rzadziej niż wcześniej), ale w ostatnich występach np. cąły refren w IWTKWLI pierwszy i drugi leci z playbacku, HATEU 80% to playback. Uważam, że trzeba być w swojej miłości do idola obiektywnym i nie mówić, że wszystko co jego jest dobre. Idealny przykład to fdani Britney Spears którzy stwierdzili, że mają dość śpiewania całego koncertu z playbacku i bardzo wielu z nich od Britney się odwróciło (po zapłaceniu paruset dolarów za popatrzenie jak rusza ustami). Jeśli Ciebie nie razi, że kobieta która niegdyś miała szacunek i niesamowity głos, tylko po to aby wrócić na szczyt sprzedawalnośći pyt, wynajęła ekipę rapperów i hip-hopówców i wraz z nimi wytworzyła albumy jakich teraz setki na rynku- ok, jak już mówiłem Twoja sprawa. Ale chociaż w tej swojej postawie nie zasłaniaj się tym, że to forum Whitney i nie ma osób obiektywnych :)

Caroline 
Administrator
Grafik

Ulubiona piosenka Whitney: All the Man That I Need
Ulubiony album Whitney: I'm Your Baby Tonight
Last.Fm: Caroline81
Wysłany: 04-01-2010, 07:37   

Ludziska jak już wspomniano temat playbacku dotyczy nie tylko Mariah. Każda wokalistka w większym lub mniejszym stopniu wspomaga się takim rozwiązaniem.

Naprawdę nie widzę sensu na ciągnięcie tej dyskusji, gdyż tematyka Whitney i Mariah prawie zawsze sprowadza się do niepotrzebnych i bezsensownych zatargów. Fani zarówno jednaj jak i drugiej nie chcą ustąpić, a to nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

Dlatego wróćcie do tematu Mariah i jej twórczości, a nie do porównań obu piosenkarek.

Kamx
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: zależy od nastroju
Ulubiony album Whitney: I'm Your Baby Tonight
Wysłany: 04-01-2010, 15:52   

Mariah potrafi świetnie śpiewać na żywo, to, że śpiewała z playbacku może być spowodowane wymaganiami organizatorów czy też jej słabą kondycją, ale to pierwsze tyczy się wszystkich artystów. Każdemu wokaliście głos i możliwości się zmieniają... np. już od dawna Mariah nie zaśpiewała wysokiego, dwukreślnego C, które jest obecne między innymi w Emotions, gdyż jej głos napewno się obniżył, słychać to kiedy mówi. Ale to jest naturalny proces, który następuje wraz z wiekiem. Mariah śpiewa na bardzo wysokim poziomie i bardzo dba o swój głos i myślę, że każdy ma prawo do lepszych i gorszych występów, ponieważ każdy ma lepszy czy gorszy dzień.

http://whitneyhouston.jun.pl

http://www.newjams.net/

http://www.rnb4u.in/download.php

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach