THE ONE & ONLY WHITNEY HOUSTON Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Biografia Whitney Houston
Autor Wiadomość
buziaczek 
Newsman

Ulubiona piosenka Whitney: Greatest love of all, Didn't we almost...
Ulubiony album Whitney: Whitney Houston, Whitney
Wysłany: 09-11-2012, 11:39   

dorotka__ napisał/a:
fajnie :) . ciekawe czy empik będzie zaopatrzony.

Na stronie internetowej empiku, jest informacja że na razie ten produkt nie jest dostępny :zdegustowany: ...Data premiery: 6.12.2012 :hyhy: ...Kliknęłam więc, by mnie poinformowali na emaila, kiedy będzie dostępny w ich sklepie. I czekam sobie teraz :oczami:

REKLAMA 

Wysłany: 10-11-2012, 22:06   

Komixiara 
Administrator

Ulubiona piosenka Whitney: "Higher Love"
Ulubiony album Whitney: "I'm Your Baby Tonight"
Wysłany: 10-11-2012, 22:06   

Dzisiaj będąc w Empik'u doznałam szoku... Nagle na regale ujrzałam książkę, w twardej okładce z wizerunkiem Whitney pt: "Po prostu Whitney - historia supergwiazdy" autorstwa James'a Robert'a Parish'a (Premiera 07.11.2012). W najnowszej "gazetce" Empik promuje tę książkę sugerując, że autor po tragicznej i nagłej śmierci Whitney stara się opowiedzieć o karierze i życiu Whit.

Wszystko pięknie, ale już na pierwszej stronie tego topic'u Piżuś i ja wspomnieliśmy o angielskiej biografii Whitney - tego samego autora pt.: "Return Of The Diva" i ta właśnie książka pt: "Po prostu Whitney" jest niczym innym jak wierną kopią angielskiej książki, która została tak naprawdę napisana kilka lat temu a nie teraz po śmierci Whitney! Więc najprawdopodobniej polskie wydawnictwo mataczy, podpina się pod tragiczny finał życia Whitney, aby u nas w kraju sprzedać tę książkę :( Powrzucam skany...
Okładki są oczywiście inne tak jak sam tytuł...

Angielska wersja z 2009 roku:

Polska wersja:

Dedykacja początkowa:

Czy chociażby końcowe zdania znajdujące się w książkach :

Co prawda jest inna ilość stron, ale angielska wersja ma drobniejszy druk. Piżuś dobrze opisał charakter "Return Of The Diva" na pierwszej stronie tego topic'a. Obie książki posiadają kolorowe zdjęcia, oczywiście te same, choć polska wersja ma je trochę okrojone w szczegółach, ścięte...
Wiadomo, liczy się kasa, teraz można na Whitney dobrze zarobić - ale wkrada się fałsz niestety i pewnie nikt za to nigdy nie odpowie. Książka jest w pewnym sensie dobrym gadżetem do kolekcji, zawsze będzie można ją przeczytać, podumać, policzyć błędy, przejrzeć zdjęcia i... pomyśleć jak to polskie wydawnictwo robi ludzi "w balon"! Autor napisał tę właśnie książkę lata temu, a nie jak można przeczytać na okładce, że niby autor po śmierci coś tam sobie próbował pisać o Whitney.
To smutne...

dorotka__ 
Moderator

Ulubiona piosenka Whitney: ..
Ulubiony album Whitney: ..
Wysłany: 11-11-2012, 19:56   

właśnie miałam pytać o tą książkę, bo widziałam ją kilka dni temu w empiku. nie wiedziałam czy warto ją kupić.

dziękuję Ci Komixiarko za opis :) . i chyba poczekam do 6.12 :P

Komixiara 
Administrator

Ulubiona piosenka Whitney: "Higher Love"
Ulubiony album Whitney: "I'm Your Baby Tonight"
Wysłany: 12-11-2012, 14:00   

Nie dziwię się, że niektórzy odpuszczają sobie zakup. Cena jest, jaka jest. Treść książki taka sobie. Zdjęcia kolorowe, ale szczerze to książka, którą kupujesz aby mieć pamiątkę, albo kupujesz bo nie jesteś fanem i myślisz, że to rzetelny dokument na Jej temat. Myślę, że Biografia BeBe Winans'a jest zdecydowanie bardziej pożądana przez Nas wszystkich :)

Miałam zajęty weekand, ale teraz porządniej przyglądam się obu książkom, o których piszę powyżej. Otóż zdjęcia nie wszystkie są identyczne w obu wersjach. Bywa, że w angielskiej jest inny Eddie Murphy niż w polskiej wersji i takich przykładów jest więcej. Zdjęcia są kolorowe, na ładnym papierze. Przedmowa w polskiej wersji ma 8 stron i nie jestem pewna czy to autentyczny dopisek Parish'a czy nasi rodacy z wydawnictwa sobie dopisali przedmowę która opisuje Jej śmierć itd. Angielska wersja ma przedmowę autora zapisaną jedynie na ok. 1,5 strony. A później tekst jest już identyczny.
Zapomniałam jeszcze wspomnieć, że na końcu książki "Po prostu..." jest reklama książki Adama Nergala Darskiego "Spowiedź Heretyka" oraz reklama książki "Ratując Amy - historia bez happy endu" Daphne Barak, a jeszcze na samiutkim końcu reklamują książkę: Klątwa Rock And Rolla autorstwa Michele Primi.
Czyli kolejna książka, gdzie wciśnięto Whitney co by lepiej upchnąć kolejne wydawnictwo i więcej zarobić póki wrzawa nie ustanie na dobre... :(

Tomek1990 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: ...
Ulubiony album Whitney: :-)
Wysłany: 12-11-2012, 22:24   

Śmierć znanej osoby to zarobek dla innych. Nie od dziś to wiadomo i nigdy o tym się nie zapomni. Równie dobrze można oskarżyć Bebe o chęć zarobku na swojej spowiedzi o znajomości z Whitney. Ja odbieram to jednak jako gest w stronę fanów. Wiadomo, że za darmo się tego nie robi, że wydawnictwa muszą na tym jakoś zarobić, a także wypadałoby aby do kieszeni autora coś wpadło.
Ja przychylam się do zdania Komixiary, mianowicie, iż taka książka j.w. będzie dla fanów jakąś pamiątką, a dla pozostałych zainteresowanych niestety wiarygodnym źródłem informacji.
Wydaje mi się też, że ktokolwiek napisałby biografię Whitney, to będzie ona dla nas momentami być może nawet niezgodna z tym co wiemy, bo przecież przez tyle lat czytywaliśmy różne informacje w internecie, gazetach czy też słuchaliśmy w tv na jej temat i to w jakiś sposób nas ukształtowało i dało pewien obraz Whitney. Jednak z pewnością wiarygodniejszym źródłem jest Bebe aniżeli inny jakiś tam autor. Ja osobiście chciałbym aby powstała książka - biografia wspólnego autorstwa Patici, Cissy i Bobbi. To byłoby genialne połączenie.

buziaczek 
Newsman

Wysłany: 13-11-2012, 18:25   

Tomek1990 napisał/a:
Śmierć znanej osoby to zarobek dla innych. Nie od dziś to wiadomo i nigdy o tym się nie zapomni. Równie dobrze można oskarżyć Bebe o chęć zarobku na swojej spowiedzi o znajomości z Whitney. Ja odbieram to jednak jako gest w stronę fanów.

Racja. Po śmierci artysty, ktokolwiek cokolwiek napisze o nim, może być postrzegane w charakterze interesu, a nie dobrych pobudek. Tego się nie uniknie. Ale na dzień dzisiejszy, ja sama, też tak postrzegam tę biografię. Jako taki mały prezent dla fanów. Prezent w postaci, poznania codziennych zachowań, przeżyć Nippy, które interesują każdego fana i Bebe na pewno to wie.
Tomek1990 napisał/a:
z pewnością wiarygodniejszym źródłem jest Bebe aniżeli inny jakiś tam autor. Ja osobiście chciałbym aby powstała książka - biografia wspólnego autorstwa Patici, Cissy i Bobbi. To byłoby genialne połączenie.

Znowu się zgadzam. Lepiej chyba, by o Whitney pisał Bebe...niż np. Bobby Brown. Wtedy, wielu chyba nie miałoby się nad czym zastanawiać.

dorotka__ 
Moderator

Wysłany: 20-11-2012, 21:10   

http://lifeandtimes.com/t...bute-to-an-icon

:D

Malvi 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: I have nothing
Ulubiony album Whitney: Whitney
Wysłany: 21-11-2012, 16:06   

http://www.amazon.com/Whi...n/dp/1476711240

Co Wy na to ? :)

daniel7 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wysłany: 24-11-2012, 10:38   

Tutaj macie kilka rarytasków z książki Whitney: Tribute to an Icon:

http://whitneynippylove.tumblr.com/

W ostatnim się zakochałem... najpiękniejsze zdjęcie Nippy... ahh...

dorotka__ 
Moderator

Wysłany: 26-11-2012, 23:42   

a ja nie oglądam ;p omijam resztę zdjęć szerokim łukiem. kupię książkę i wtedy będę się zachwycać :D

buziaczek 
Newsman

Wysłany: 30-11-2012, 18:34   

Wiadomość, jaką dostałam dzisiaj na emaila od EMPIKa.
"Witamy!

Miło nam poinformować, że pozycja:

Whitney, którą znałem , która znajduje się w Twoim Schowku, jest ponownie w sprzedaży. Zapraszamy do złożenia zamówienia..."

:super:

Oczywiście, już zamówiłam.
:hurra:

dorotka__ 
Moderator

Wysłany: 02-12-2012, 11:07   

oo suuuper! :D dzięki za info buziaczku! :D

zamówiłam.

Przewidywany termin wysłania zamówienia z magazynu: 2012-12-18.

długoo..

buziaczek 
Newsman

Wysłany: 02-12-2012, 12:00   

dorotka__ napisał/a:
oo suuuper! :D dzięki za info buziaczku! :D

Proszę bardzo :)
dorotka__ napisał/a:
Przewidywany termin wysłania zamówienia z magazynu: 2012-12-18.

długoo..

Tak, długo. I to przedpremiera. Zaczyna mi się przypominać sytuacja z BAD Limited Edition :/ . Też tak było a niby przedpremiera. Pierwotnie przecież z "Whitney jaką znałem", miała mieć premierę 6.12...No, ale cóż. Tak czy inaczej, żyję nadzieją że do świąt zdążę i będę mieć tę książeczkę na Boże Narodzenie.

dorotka__ 
Moderator

Wysłany: 02-12-2012, 21:00   

na bad25 tyle nie czekaliśmy. 5 dni czy 7 dni opóźnienia było. może dlatego, że okres przedświąteczny.. też mam nadzieję, że na święta dostanę :D

Oscar 

Ulubiona piosenka Whitney: I Love The Lord, Count On Me
Ulubiony album Whitney: The Best of Whitney Houston
Wysłany: 09-12-2012, 10:32   

Przeczytałem książkę Patricka Shannona i Jamesa Roberta Parisha i obie są do siebie bardzo podobne min. zawierają podsumowanie roku 1992. Mimo wszystko, warte przeczytania, by pogłębić wiedzę na temat Whitney. :)

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach