THE ONE & ONLY WHITNEY HOUSTON Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Whitney Houston: 25th Anniversary Edition
Autor Wiadomość
malakazar
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Same Script Different Cast
Ulubiony album Whitney: MLIYL/ILTY
Wysłany: 24-01-2010, 17:21   

A jak te zremasterowane utwory? Jest jakakolwiek różnica?

REKLAMA 

Wysłany: 24-01-2010, 18:50   

Piżuś 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: INRBIO
Ulubiony album Whitney: MLIYL
Wysłany: 24-01-2010, 18:50   

Ja nie słysze, takie jak na The Greatest Hits

daniel7 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wysłany: 24-01-2010, 21:10   

Moze tylko tyle, że są trochę głośniejsze... nie wiem, bo nie słyszałem, ale cudów nie oczekujcie.

Oceano

Ulubiona piosenka Whitney: Love Will Save The Day
Ulubiony album Whitney: Whitney
Wysłany: 25-01-2010, 08:35   

Witam :) Widzę ,ża całkiem ładnie wydali to rocznicowe wydanie albumu "Whitney Houston".Nie spodziewałem się rewolucji w dzwięku po zremasterowaniu.No tyle ,że album jest "głośniejszy" a vocal "wyraźniejszy".
Co do bonusów to jestem bardzo zawiedzony.Zamiast remiksów mogliby dać niepublikowane utwory albo wersje demo, tak jak było to w przypadku rocznicowego albumu "Deux" Celine Dion.
DVD w sumie jest jak się spodziewałem, chociaż sądziłem ,że dadzą same teledyski więc miło się rozczarowałem :)

Tutaj znalazłem w całości album do przesłuchania (oprócz bonusów).Z bonusów mozna co najwyżej usłyszeć "How Will I Know" (A Capella)

http://www.musicme.com/#/...1178.html?ipg=3

maniaczek456 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: Moment of truth
Ulubiony album Whitney: Whitney
Wysłany: 25-01-2010, 16:15   

Ponowny debiut Whitney!!!

Fani Whitney Houston od kilkunastu lat podziwiają oraz szanują za ogromny talent i dorobek artystyczny. I choć wokalistka miała chwile słabości, a niektórzy nie wierzyli w to, że się „podniesie”, powróciła na scenę w wielkim stylu. We wrześniu ukazał się jej kolejny krążek („I Look To You”), a już w lutym światło dzienne ujrzy specjalne wydawnictwo – jubileuszowa reedycja debiutanckiego albumu „Whitney Houston”. To właśnie dzięki niemu Whitney stała się sławna na cały świat. Jubileusz 25-lecia debiutu to doskonała okazja ku temu, by wraz z artystką raz jeszcze „przeżyć” jej karierę od początku.

Muzyczne początki

Droga do kariery, tak jak w większości przypadków, i dla Whiteny Houston nie była usłana różami. Jako nastolatka towarzyszyła swojej matce podczas występów w nocnych klubach. Dzięki temu młodziutka artystka wzięła udział w nagraniach do utworu „I’m Every Woman” Chaki Khan. Współpracowała również z takimi producentami jak: Michael Bienhorn, Bill Laswell i Martin Bisi przy albumie zatytułowanym One Down, który jest przypisywany grupie Material.

Dopiero w 1983 roku, podczas pobytu w jednym z nocnych klubów, dostrzegł ją Gerry Griffith – przedstawiciel Arista Records. Pozostając pod wielkim wrażeniem głosu Whitney, ów człowiek przekonał swojego kierownika - Clive'a Davisa – by ten dał szansę utalentowanej dziewczynie. Udało się – Whitney został zaproponowany kontrakt. Prace nad debiutanckim krążkiem nie rozpoczęły się natychmiast. Pojawiły się bowiem problemy ze znalezieniem dla wokalistki odpowiedniego materiału. Udało się jednak artystce nagrać jeden utwór z Teddym Pendagrassem. Utwór „Hold Me” trafił na krążek wokalisty i okazał się wielkim hitem.

Zaskakujący debiut

Kompozycja zaśpiewana w duecie z Teddym otworzyła artystce drogę do kariery. Dzięki współpracy takich muzyków jak: Michael Masser, Kashif, Jermaine Jackson i Narada Michael Walden, światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany po prostu „Whitney Houston” (1985). To z tego krążka pochodzą takie hity jak: „You Give Good Love”, „Saving All My Love for You”, “How Will I Know”. Jednak nawiększym przebojem okazał się utwór “Greatest Love of All”, który przez trzy tygodnie triumfował na pierwszych miejscach list przebojów.

Debiutancka płyta przyniosła artystce w 1986 roku nie tylko pierwszą nominację do Grammy za najlepszy album. Zagwarantował jej również pierwszą nagrodę za utwór „Saving All My Love For You” w kategorii najlepsza popowa piosenka z wokalem (Best Pop Vocal). Jej występ na ceremonii zaowocował z kolei wyróżnieniem Emmy za nadzwyczajny solowy występ w programie muzycznym (Outstanding Individual Performance in a Variety of Music Program). Whitney, do której należy większość rekordów wśród solowych laureatów American Music Awards (21), pierwszych siedem statuetek, wraz z MTV Video Award, odebrała tego samego roku.

Whitney królowała ponadto w niezliczonych podsumowaniach i sondażach sporządzanych przez krytyków, np. dziennikarze „Rolling Stone” w 1986 roku wybrali jej dzieło na album roku. W zestawieniu Billboardu znalazła się na szczycie zarówno w kategorii album roku jak i artystka roku.

Sukces goni sukces

Kolejny studyjny album wokalistki ukazał się w dwa lata po debiucie. Krążek zatytułowany „Whitney” wystartował na pierwszym miejscu liście Billboard 200 w USA i w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że krytycy, którzy zarzucali Houston „brak rozwoju artystycznego” i przepowiadali porażkę, byli w błędzie.

Rozdanie nagród Grammy w 1988 roku przyniosło kolejne statuetki. Artystka zatriumfowała jako Best Female Pop Vocal Performance za utwór “I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)”.

Sukces dwóch pierwszych albumu sprawił, że Whitney Houston zyskała status międzynarodowej gwiazdy. Trzeci krążek – „I'm Your Baby Tonight” - który ukazał się w 1990 roku ukazał wszechstronność i ogromny talent artystki. Whitney dała dowód na to, że doskonale radzi sobie nie tylko z balladami, lecz i z tanecznymi kompozycjami.

Rok 1992 to sukces hollywoodzki. Wokalistka dała się poznać również i jako aktorka. Na dużym ekranie pojawiła się u boku Kevina Costnera w filmie „The Bodyguard”. Artystka nagrała sześć piosenek do obrazu, które stały się hitami, przyczyniając się do sukcesu filmu. Największym powodzeniem cieszył się utwór „I Will Always Love You”, który do tej pory kojarzony jest z artystą i wspomnianym obrazem kinowym.

Po sukcesie "Bodyguard" poczuła się na tyle pewnie, że powstały dwa projekty filmowo-muzyczne „Czekając na miłość” i „Żona pastora”.

Powrót do studia

Po „przygodzie” Whitney z filmami, artystka postanowiła powrócić so studia, by nagrać kolejny album. Po ośmioletniej przerwie w wydawaniu studyjnych krążków, światło dzienne ujrzał „My Love Is Your Love”. Artystka postanowiła odciąć się od wizerunku diwy, nagrywając nieco „ostrzejszą” płytę. Houston uciekła w stronę r&b i hip-hopu. Za singiel „ It's Not Right but It's Okay” wokalistka otrzymała nagrodę Grammy. Międzynarodowym hitem stał się jednak tytułowy singiel.

Spadek formy i problemy…

Następny album studyjny Whitney Houston, zatytułowany „Just Whitney” (2002) to dowód na spadek formy. Krytycy uznali krążek za najgorszy w karierze wokalistki. Kawałki, które znalazły się na płycie (a było ich zaledwie 10, bez remiksu) sprawiają wrażenie wymuszonych, napisanych „na odczep się”, nieprzemyślanych.
Niestety promocji krążka nie pomogły kłopoty związane z życiem prywatnym – rozwód z Bobbym Brownem, doniesienia o narkotykowym uzależnieniu… Whitney Houston zmieniła się nie do poznania…

Wielki powrót

Po zakończony leczeniu odwykowym, artystka odrodziła się na nowo. Odzyskała energię i postanowiła udowodnić, że jeszcze wiele potrafi. We wrześniu 2009 roku ukazała się kolejna płyta zatytułowana „I Look To You”. Krążek stanowi odzwierciedlenie bolesnych przeżyć artystki. Utwory są spokojne, bardziej refleksyjne. Nie zmienia to jednak faktu, że album bez wątpienia rozpoczął nowy – lepszy rozdział w życiu Whitney Houston.

Każdy miewa swoje wzloty i upadki. Jednak najważniejsze jest to, by się podnieść i dalej kroczyć przez życie. Choć od czasu debiutu Whitney minęło już 25 lat, artystka pomimo swoich problemów (któż ich nie ma) udowadnia, że jest jedną z najbardziej utalentowanych gwiazd światowego formatu. W dalszym ciągu jest wielką siłą na współczesnym rynku muzycznym.
http://muzyka.gery.pl/cms...ey,artykul.html

daniel7 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wysłany: 25-01-2010, 17:14   

Oj ale super artykuł =) no oby takich było więcej!!

Domi 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Get It Back i Oh Yes
Ulubiony album Whitney: My love is your love
Last.Fm: Dominajka
Wysłany: 25-01-2010, 19:10   

Mega pozytywny!

Dominika 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: każda
Ulubiony album Whitney: każdy
Wysłany: 25-01-2010, 20:50   

Mega pozytywny, ciekawy artykul :padam:

malakazar
Whitney Fanatic

Wysłany: 25-01-2010, 22:18   

W sumie to to How Will I Know acapella to żenada jakaś xD Co to za bonus? Zwykłe wycięcie muzyki... Taki troche zapychacz. A Greatest love of all, czy to jest wersja z Greatest Hits? Bo ja jakoś mam osłuchaną inną, z innym wstępem i wogle.

Darkchild 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: I Believe In You And Me
Ulubiony album Whitney: My Love Is Your Love
Ostrzeżeń:
 1/8/10
Wysłany: 25-01-2010, 23:38   

Super, ze jest wsuwane pudełko złotawe bo tak to trochę uboga okładka.

[ Dodano: 25-01-2010, 23:39 ]
Ja już zamówiłem w empiku, ale jeśli znajdę wcześniej to kupie.

[ Dodano: 25-01-2010, 23:48 ]

Dominika 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: każda
Ulubiony album Whitney: każdy
Wysłany: 25-01-2010, 23:58   

W Saturnie w Warszawie (Arkadia) sa w miare tanie te plytki :) Nawet jakby tysiac kosztowaly to i tak kupie <3

Darkchild 
Whitney Fanatic

Ostrzeżeń:
 1/8/10
Wysłany: 26-01-2010, 02:03   

A juz są w saturnie? Kurde, to znaczy, ze w MediaMarkt też są. Ile kosztuje?

Domi 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Get It Back i Oh Yes
Ulubiony album Whitney: My love is your love
Last.Fm: Dominajka
Wysłany: 26-01-2010, 17:40   

Piżuś napisał/a:
Dwie godziny temu zakupiłem za 74,00 zł płytkę w Media Markt.

Darkchild 
Whitney Fanatic

Ostrzeżeń:
 1/8/10
Wysłany: 26-01-2010, 18:35   

Super :)

Piżuś 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: INRBIO
Ulubiony album Whitney: MLIYL
Wysłany: 26-01-2010, 20:38   

malakazar napisał/a:
W sumie to to How Will I Know acapella to żenada jakaś xD Co to za bonus? Zwykłe wycięcie muzyki... Taki troche zapychacz. A Greatest love of all, czy to jest wersja z Greatest Hits? Bo ja jakoś mam osłuchaną inną, z innym wstępem i wogle.

Chyba się nie czytamy na wzajem. Tak brzmi wersja zremasterowana, zamiast pianina są "dzwonki"

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach