THE ONE & ONLY WHITNEY HOUSTON Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
I Look To You (2009)
Autor Wiadomość
Caroline 
Administrator
Grafik

Ulubiona piosenka Whitney: All the Man That I Need
Ulubiony album Whitney: I'm Your Baby Tonight
Last.Fm: Caroline81
Wysłany: 24-08-2009, 15:19   I Look To You (2009)

I Look to You to szósty długo oczekiwany album Amerykańskiej wokalistki R&B Whitney Houston. W marcu 2007 Clive Davis ogłosił, że piosenkarka zmierzała do studia aby nagrać jej pierwszy album od prawie 7 lat. Najpierw album zostanie wydany w Niemczech, 28.08.2009, przed premierą w USA 31.08.2009.

Album ma być mieszanką ballad oraz tanecznej muzyki rodem z lat 80, przypominające jej dawniejsze hity jak "IWDWS". Według Davisa, album nie mierzy w to, aby wtopić się w bieżący rynek muzyczny. W zamian pokazuje prawdziwą Whitney i jej wpływ na branżę. Do długiej listy producentów współpracujących z Houston można zaliczyć: Swizz Beatz, Johnta Austin, Alicia Keys, R. Kelly, Harvey Mason Jr. oraz Akona. Ostatni śpiewa gościnnie na albumie.

Dnia 9.07 amerykańska telewizja ABC ogłosiła, że podczas tygodnia, kiedy będzie premiera albumu, Whitney Houston ma dać serię koncertów pod tytułem Good Morning America w celu promocji jej nowego albumu. Oczekuje się, że zaśpiewa wtedy po raz pierwszy swój czołowy singiel "Million Dollar Bill".

Nagrywano album przez około 3,5 roku. Pierwszą piosenką na album była "Million Dollar Bill", napisana przez Alicia Keys. Właśnie ją Davis poprosił o zaangażowanie się w projekt nowego albumu Whitney Houston. Piosenkę wyprodukował Swizz Beatz, ale krytycy opisali jego działo jako, że piosenka nie brzmi jak typowa produkcja Swizzego, a raczej jak old-schoolowe R&B. Od samego początku skupia się na odsłonięciu głosu Houston przy klubowym bicie, który zpływa się z R&B.

Latem 2009 Akon opowiedział Rap-Up Magazine o współpracy z Houston. Opisał ją jako mocno stąpającą po ziemi. Pracował z nią nad dwiema piosenkami, z których Like I never left przeciekła do internetu.

Akon skomentował, że miał to być singiel. W swojej niedokończonej formie nie zachwycił krytyków, którzy odczuli, że to nie jest odpowiedni kierunek dla Houston. Nowa wersja natomiast ma więcej basu. Davis powiedział, że Whitney chciała staroświckiej (jeśli można to tak nazwać) piosenki miłosnej. R Kelly z kolei współpracował z Whitney Houston przy piosenkach "Salute" oraz "I look to you". Ta ostatnia jest osią płyty i dlatego przyczyniła się do tytułu samego albumu ze względu na swoje głębokie znaczenie. Houston mówi, że potężna ballada z fortepianem jest idealna do podsumowania wszystkiego, co chce powiedzieć w tym etapie swojego życia. "A song for you" jest coverem piosenki z lat 70' XX wieku napisanej przez Leona Russella. Jednak zaskoczeniem było to, że zaczyna się od fortepianiu, powoli, później przyspiesza do punktu kulminacyjnego tuż przed końcem piosenki.

Na początku lipca 2009 ogłoszono na oficjalnej stronie Whitney Houston datę wydania albumu - 1.09.2009 w Stanach Zjednoczonych. Jednakże z powodu nominacji do nagród grammy 2009/2010 przesunięto premierą na 31.08 aby mógł on zostać brany pod uwagę.
23.07 wybrane amerykańskie stacje radiowe puściły po raz pierwszy piosenkę I look to you. Piosenka zajęła miejsce w pierwszej 20 na liście Hot R&B/Hip-Hop, pierwsza piosenka, która to uczyniła prawie od dekady. W związku z tym, że celem piosenki było wywołanie szumu (buzz) nie ma do niej jeszcze ani klipu ani okładki.

Inne zmiany również nastąpiły w związku z wydaniem albumu. Data wydania w UK została przesunięta z 31.08 na 19.10.2009.

Lista utworów
1. "Million Dollar Bill"
2. "Nothin' But Love"
3. "Call You Tonight"
4. "I Look to You"
5. "Like I Never Left" (featuring Akon)
6. "A Song for You" (cover of a Leon Russell original)
7. "I Didn't Know My Own Strength"
8. "Worth It"
9. "For the Lovers"
10. "I Got You"
11. "Salute"

http://en.wikipedia.org/wiki/I_Look_to_You
Tłumaczenie: Kamx

REKLAMA

Wysłany: 24-08-2009, 18:24   

krzysiek13
Nippy Baby

Ulubiona piosenka Whitney: One Moment In Time
Ulubiony album Whitney: My Love Is Your Love
Wysłany: 24-08-2009, 18:24   

no to może ja pierwszy, czekam na lincz :P ;)

album nie jest zły, ale nie ma zadnego elementu, który powaliłby mnie na kolana, niestety
z radością czekałem na ten album, ale kazdy kolejny rąbek wyłaniający się z płyty napawał mnie obawami, głos Whitney jest OK, dalej potrafi zaczarować, nadal jest dobry
największy zarzut mam do muzyki, jak dla mnie te kompozycje nie maja duszy, nie porywaja, niekiedy rzekłbym brutalnie, że płytkie, coś w klimatach hop-bec bawimy sie opa-opa, nie znalazłem żadnej ballady, która by mnie zaczarowała
jak na razie z tego stada piosenek wyłowiłem:

ta naj - Salute - łatwo wpada w ucho, przyjemny wokal - 8,5/10
drugie miejsce - Call You Tonight - ładna, spokojna, bardzo wycisza, taka kołysanka dla mnie;) 8,5/10
trzecie miejsce - A Song For You - poczatek utworu natchnał mnie nadzieja, że to jest to, że sie doczekałem, niestety, po genialnym wstepie nastepuje jak dla mnie - małe nieporozumienie, niepotrzebny ten dansik, piosenka traci troche uroku i klimatu, traci na odbiorze 7,5/10

dalej do tych lepszych utworów zaliczam jeszcze I Look To You, I Didn't Know My Own Strength i For The Lovers (tak na 7/10)

reszta piosenek mnie nie satysfakcjonuje niestety :(

może sie przekonam po jakims czasie, tego nie wiem, ale jak na razie ocena ogólna płyty - dobry ze sporym minusem :(

Ania:))) 
Nippy Baby

Ulubiona piosenka Whitney: wiele ich jest :)
Ulubiony album Whitney: Bodyguard
Wysłany: 24-08-2009, 20:19   

i tego się obawiałam...

Teraz kolej na mnie:
Mnie się album podoba bardzo... Nie liczyłam na cos w stylu Bodygurada... bo te czasy mineły...

Nie mniej jednak całość podoba mi się bardzo
na otwarcie
1.MDB rytmiczne smieszne, czuć, że próbuje bawić się skalą...
2.Nothin' But Love kocham w tej piosence lekkie przeciąganie dzwięków.... na zasadzie troche stopniowania(???) :P
3.I call tonight ciepły głos... taka ja chciałam usłyszeć...
4. I look to You moj kon nr 1. :D zakochałam się w niej
5.Like I Nevet Left- najmniej się podoba się Akon ma w tej piosence maniere kt nie znosze taki piskliwy głos... zerzniete z Duetu L. Riechie
6. A song for You
kolejny kon synchrony mi sie podobają od powolnych po szybkie lekki głos, góra dzwięków głosowych sa piękne :hyhy: :D
7I Didn't Know My Own Strength (New Version) mimo ze jest nowa wersja blado wypada na tle całość....
Reszta dla mnie the best...

SALUTE jest Bomba za przesłanie F**K off Brown :rotfl:

Rafał 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: One moment in time
Ulubiony album Whitney: My love is your love
Wysłany: 24-08-2009, 20:21   

Dla mnie osobiście jedna z najlepszych płyt Whitney.Powiem szczerze ze nie oceniam jej gorzej niż MLIYL. Whitney spiewa z lekkością , wszystko super dopracowane.Czesc utworów moze jest takich lekkich ale Whitney ma wiele takich piosenek które niekoniecznie zachwycają tekstem czy są czyms w stylu koncertów Classic Whitney.

Domi 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Get It Back i Oh Yes
Ulubiony album Whitney: My love is your love
Last.Fm: Dominajka
Wysłany: 24-08-2009, 21:12   

Rafał napisał/a:
Dla mnie osobiście jedna z najlepszych płyt Whitney.Powiem szczerze ze nie oceniam jej gorzej niż MLIYL. Whitney spiewa z lekkością , wszystko super dopracowane.Czesc utworów moze jest takich lekkich ale Whitney ma wiele takich piosenek które niekoniecznie zachwycają tekstem czy są czyms w stylu koncertów Classic Whitney.

Chociaż nie uważam tak jak Rafał, ale za to ogromnie mnie cieszy, że komuś ten album przypadł tak do gustu :)

dorotka__ 
Moderator

Ulubiona piosenka Whitney: ..
Ulubiony album Whitney: ..
Wysłany: 25-08-2009, 17:28   

I got you- piosenka przebiła wszystkie z albumu! Uwielbiam takie brzmienia :mrgreen: .

Darkchild 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: I Believe In You And Me
Ostrzeżeń:
 1/8/10
Wysłany: 25-08-2009, 21:11   

Najpierw byłem zawiedziony jak pewnie pamiętacie urywkami, później oczarowany, potem jak już przesłuchalem kilka razy uznałem, że jest śliczna, kunsztownie nagrana taka 'ręczna' robota, każdy szczegół przemyślany.

Whitney pokazała, że może faktycznie utraciła sopran ale ma wiele innych ciekawych atutów, śpiewa czasami w sposób, jakiego nigdy nie poznaliśmy, (np w 'Worth It' na początku lub w trakcie piosenki taki sopran jakby ukrywała głos w nagłośni -dwa słowa nie pamiętam teraz).

To jest płyta dla nas, dla ludzi którzy są od lat fanami Whit, którzy nie znadują siebie w tym, co serwują nam stacje. Którym brakuje pasji w muzyce, oryginalności, autentyczności w nagraniach z lat 80 i 80tych.

Myślę, że wiem co Whitney chciała przekazać na albumie- aby to było autentyczne, żeby sprawy poruszane w utworach dotyczyły nas, ludzi. Nie śpiewa o dziwnych sytuacjach o imprezce jak wielu innych. Słuchając piosenek człowiek odnajduje samego siebie, swoje troski, uczucia do ukochanej osoby, do samego siebie... nigdy wcześniej nie odbierałem z jej śpiewu tylu emocji, one może nie wzruszają, ale ...kiedy jechałem pociągiem patrząc na zachód słońca uznałem, że ta płyta jest po prostu o człowieku.

Kamx
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: zależy od nastroju
Wysłany: 25-08-2009, 22:41   

Oto ARTYKUŁ w którym autor opisał swoje własne odczucia nt. piosenek z albumu.

http://whitneyhouston.jun.pl

http://www.newjams.net/

http://www.rnb4u.in/download.php

Sylwia
Nippy Baby

Ulubiona piosenka Whitney: RTY
Ulubiony album Whitney: IMYBT
Last.Fm: sylwiiia
Wysłany: 25-08-2009, 22:47   

Ach album jest bajeczny, na poczatku jak przesluchalam tylko urywkow bylam troche rozczarowana bo wydawalo mi sie ze jest za duzo r&b, ale teraz po przesluchaniu calosci musze powiedziec ze album jest REWELACYJNY :padam: Chyba jako calosc jest lepszy niz MLIYL wedlug mnie przynajmniej wiecej piosenk mi sie podoba i jako calosci slucha sie tego lepiej. Album jest swietnie wyprodukowany, nie ma tam zadnych wpadek. Whitney miala tym albumem pokazac ze ciagle jest na czasie ale rownoczesnie ze ciagle jest soba i mysle ze swietnie sie jej to udalo, tak jak na mliyl.
Ogolnie jedyne piosenki za ktorymi nie przepadam to I Look To You i IDKMOS Poza tym mi dwoma wszystkie lubie wszystkie.

Moje oceny tak na gorca po kilkunastu przesluchaniach:

MDB - 5/5 - od samego poczatku pokochalam ten utwor jak dla mnie klasyk Whitney
NBL 5/5 - czy to bedzie inrbio 2?
CYT 5/5 - kocham ta piosenke glos whitney brzmi perfekcyjnie, wszystko swietnie zgrane barwa, ton z muzyka. jakby sie sluchalo aniola :oczami:
ILTY 3.5/5 - w porzadku
LINL -4/5 - kiedy ta piosenka wyiekla rok temu nie podobala mi sie ale teraz pokochalam ten utwor i glos whitney brzmi bosko
ASFY - 4.5/5 fajne przerobka klasyku, mysle ze dobrze ze piosenka sie tak rozkreca bo innaczej byloby zbyt duzo porownan do wersji live, moze to byc wielki hit w europie.
IDNMOS - 3.5/5 -
WI - 5/5 - glos whitney brzmi tak slodko w tym utworze
FTL -5/5 - wow wow powiem ze zawsze chcialam zeby whitney nagrala cos w takich klimatach, te beaty i muza sa swietne.
IGY - 5/5 -
SALUTE - 4/5 swietne przeslanie baj baj bobby haha

Ania:))) 
Nippy Baby

Ulubiona piosenka Whitney: wiele ich jest :)
Ulubiony album Whitney: Bodyguard
Wysłany: 26-08-2009, 10:42   

Sylwia mamy podobne odczucia co do albumu mnie najmniej podoba sie ta z Akonem ale całość dla mnie rewelka :D
Bye Bye Bobby Brown and good look :) I'm free :D

:P :rotfl:

Darkchild 
Whitney Fanatic

Ostrzeżeń:
 1/8/10
Wysłany: 26-08-2009, 13:16   

Mam wielka nadzieje na to, że Whitney nagrała ASFY w wersji wolnej podczas sesji nagraniowej i pojawi sie ona na jakims singlu jako bonus. Myśle, że mogła ją pieknie zaspiewać.

Caroline 
Administrator
Grafik

Wysłany: 26-08-2009, 14:34   

Słucham tego albumu non stop. Dla mnie jest świetny w każdym calu. Najmniej przypadła mi do gustu piosenka IDNMOS. Co do reszty nie mam zarzutów.

Darkchild 
Whitney Fanatic

Ostrzeżeń:
 1/8/10
Wysłany: 26-08-2009, 14:39   

Zgadzam się z Tobą, ta piosenka odbiega od reszty jest chyba nagrana jako pierwsza, moze miec nawet ze 2 lata. Whitney musiala sie 'rozspiewac' pewnie duzo cwiczyla jej glos w tych nowszych piosenkach jest lepszy.

Tomek1990 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: ...
Ulubiony album Whitney: :-)
Wysłany: 26-08-2009, 14:42   

no i w końcu mogłem odsłuchać sobie ten cały album :) Już kiedy słuchałem drugi raz tych urywków piosenek stwierdziłem że to będzie świetny album. teraz twierdzę już nieco inaczej :) album jest po prostu boski rewelacyjny i perfekcyjnie dopracowany :) jestem zadowolony z takiego efektu :)

Superman 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: Step By Step
Ulubiony album Whitney: Just Whitney...
Last.Fm: Ac4life
Wysłany: 26-08-2009, 17:19   

Widok na album:

[ Dodano: 26-08-2009, 18:21 ]
Naklejka sugeruje single? Widze tam MDB, ILTY, IDKMOS, LINL i A Song For You ;)

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach