THE ONE & ONLY WHITNEY HOUSTON Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
I'm Your Baby Tonight (1990)
Autor Wiadomość
Caroline 
Administrator
Grafik

Ulubiona piosenka Whitney: All the Man That I Need
Ulubiony album Whitney: I'm Your Baby Tonight
Last.Fm: Caroline81
Wysłany: 11-03-2009, 19:05   I'm Your Baby Tonight (1990)

I'm Your Baby Tonight - to trzeci album amerykańskiej piosenkarki Whitney Houston, wydany 6 listopada 1990 roku.

Lista Piosenek

1. I 'm your baby tonight
2. My name is not Susan
3. All the man that I need
4. Lover for life
5. Anymore
6. Miracle
7. I belong to you
8. Who do you love
9. We did'nt know
10. After we make love
11. I 'm knockin'

Single

* Takin A Chance (Wydany tylko w Japonii)
* I'm Your Baby Tonight
* All The Man That I Need
* My Name Is Not Susan
* I Belong to You
* Miracle
* We Didn't Know (duet ze Steviem Wonderem)

Producent

* L.A. Reid,
* Babyface,
* Whitney Houston,
* Michael Masser,
* Ricky Minor,
* Luther Vandross,
* Narada Michael Walden,
* Stevie Wonder

http://pl.wikipedia.org/w...ur_Baby_Tonight

REKLAMA

Wysłany: 19-03-2009, 00:04   

Kamx
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: zależy od nastroju
Wysłany: 19-03-2009, 00:04   

Niedoceniony album, ponieważ Whitney wróciła nim do prawdziwych korzeni R&B, bardzo oryginalne piosenki, świetna aranżacja muzyczna, teksty. Można na nim znaleźć zarówno ballady jak i kawałki do potańczenia :) :hyhy:

http://whitneyhouston.jun.pl

http://www.newjams.net/

http://www.rnb4u.in/download.php

Caroline 
Administrator
Grafik

Wysłany: 19-03-2009, 07:39   

Kamx, świetnie to opisałeś. To mój ulubiony album Whitney nic dodać nic ująć. Mogłabym go słuchać na okrągło.

Tom'Ash 
Nippy Baby

Ulubiona piosenka Whitney: I'm your baby tonight
Ulubiony album Whitney: Whitney
Last.Fm: Psylocker
Wysłany: 29-05-2009, 07:51   

Mój pierwszy post pozwolę sobie napisać tutaj, ponieważ to od tego albumu wszystko się zaczęło.

Na weselu mojej siostry (mogę więc podać dokładną datę ->17 XI 1990 :hyhy: ) zobaczyłem w MTV teledysk, który mnie totalnie oczarował.

Mam zakodowany w głowie taki oto fakt, że to pojawienie się na rynku Mariah, było główną przyczyną tego, iz album nie odniósł takiego sukcesu jak dwa poprzednie.

Wszyscy wtedy skupili na niej swoją uwagę (o porównaniach do Whitney nie wspomnę) znalazła sie na szczycie list i zgarnęła też masę nagród.

Co do samego albumu. Tytułową piosenkę uwielbiam w wersji europejskiej :) Poza tym cudne "The miracle" i "Anymore" to dwa moje ulubione kawałki z płyty. Natomiast do dzisiaj nie mogę się przekonać do "I'm knockin'" także dzisiaj "My name is not Susan" w wersji albumowej brzmi troszkę 'out of date' zdecydowanie wole wersję singlową (Waddell 7'')

Z faktów związanych z albumem, które jeszcze teraz przychodzą mi do głowy - kiedy pojawiły się już oryginalne kasety na rynku - zakupiłem wszystkie kasety Whitney ze względu na :padam: hologram i książeczki :D (debiutancki mnie tu rozczarował ale o tym innym razem) Za największy wyczyn tamtego okresu uważam nauczenie się na pamięć tekstu "I'm your baby tonight" który do dzisiaj pamiętam - a na "Well you got a, you got a way that you make me feel, I can do, I can do anything" można sobie było połamać język.

Nieźle się tez zdziwiłem jak w audycji francuskiej stacji MCM w programie L'integrale poświęconemu Whitney zobaczyłem klipy do "My name is not Susan" oraz "Ibelong to you" bylem w szoku bo nie miałem pojęcia o ich istnieniu :D do dzisiaj mam je gdzies na jakieś kasecie VHS (o ile się nie rozmagnetyzowała :zdziwko: )

To chyba tyle, na dobry poczatek :cwaniak:

Caroline 
Administrator
Grafik

Wysłany: 29-05-2009, 11:09   

Tom'Ash, witam na forum :D Rzeczywiście fajny wstęp zrobiłeś ;) Zapraszam również do topicu "Powitania"

Domi 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Get It Back i Oh Yes
Ulubiony album Whitney: My love is your love
Last.Fm: Dominajka
Wysłany: 29-05-2009, 14:26   

Tom'Ash, witaj :) )

Ciekawie się czyta takie 'własne' recenzje płyt :) Miałeś interesujące zapoznanie z Whitney, ja swojego nie pamiętam aż tak szczegółowo ;D

A co do fragmentu "Well you got a, you got a way that you make me feel, I can do, I can do anything'' faktycznie można się nieźle pogimnastykować ;D Gdy to próbowałam zaśpiewać ( raczej wyjąkać gdy słuchałam IYBTN ) wychodziły mi jakieś nowe wyrazy ;D

daniel7 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wysłany: 29-05-2009, 15:28   

Tom'Ash, no witam =0 recenzja płyty muszę przyznać godna podziwu =P hehe, żeby każdy tutaj chciał tak recenzować =P hehe

Kamx
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: zależy od nastroju
Wysłany: 29-05-2009, 16:03   

Tom'Ash, witaj, to niestety prawda, że ludzie lubią porównywać... najdziwniejsze jest to, że artystów różnych pokrojów, ale cóż, bywa... obie artystki są jedyne w swoim rodzaju :]

http://whitneyhouston.jun.pl

http://www.newjams.net/

http://www.rnb4u.in/download.php

Domi 
Whitney Fanatic

Wysłany: 29-05-2009, 18:56   

daniel7 napisał/a:
Tom'Ash, no witam =0 recenzja płyty muszę przyznać godna podziwu =P hehe, żeby każdy tutaj chciał tak recenzować =P hehe

No to zaczynam : (:D)

Dla mnie IYBTN jest bardzo 'twórczą' płytą ( o ile w ogóle można tak nazwać). Jest inna od dwóch poprzednich. Jak dla mnie więcej jest na niej z samej Whitney. W tych piosenkach odnoszę wrażenie, że Whitney rzeczywiście wie co śpiewa. Wie, bo to czuje i przeżyła ;D

No i oczywiście nieziemski wokal.. Głos Nippy jest troszkę mocniejszy ale nadal taki anielski.. ;D

Tytułowa piosna, tak chwyta za ucho, że gdy zaczęłam słuchać pani Houston to ona ciągle chodziła mi po głowie :D

Bardzo lubię też 'My name is not Susan', 'Who do you love' i 'I'm Knockin'. Ta ostatnia jest całkiem inna niż pozostałe. Taka nowatorska i jakby przełomowa, bo w innym stylu. Oczywiście wyrażam tu swoją opinię ;D

A jeśli chodzi o ballady to naturalnie All the man that I need - piosenka totalnie ponadczasowa i najlepiej wykonywana przez Whitney na live ;D

Do gustu mi nie podeszły jedynie We didn't know i Lover for life.

Na IYBTN brakuje mi jedynie piosenek w których Whitney pokazała by prawdziwą moc swojego głosu. (np. jak Didn't we almost have it all) czy takiego wielkiego hiciora który by był puszczany nadal w radiu ( przykład: I wanna dance with somebody czy How will I know)

No, to chyba na tyle ;D Jakby mi coś jeszcze przyszło do głowy to uzupełnię ;D

Grani 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Didn't we almost have it all
Ulubiony album Whitney: whitney
Last.Fm: Granipl
Wysłany: 29-05-2009, 21:36   

Ja uważam ,ze płyta miała po pierwsze za słaba promocje po świetnych dwóch pierwszych singlach IYBT i ATMTIN trochę sobie odpuścili. Ale to wynikało m.in z tego ,ze Whitney musiała odwołać swoje tournee po europie z obawy prze zamachem. ( po wydaniu hymnu USA na singlu Singiel był puszczany z dedykacja dla żołnierzy powracających z akcji pustynna burza.Whitney była więc na celowniku terrorystów...)
jezali chodzi o mnie to na dzień dzisiejszy wywaliłabym z płyty Anymore i who do you love...

Cytat:
Na IYBTN brakuje mi jedynie piosenek w których Whitney pokazała by prawdziwą moc swojego głosu. (np. jak Didn't we almost have it all) czy takiego wielkiego hiciora który by był puszczany nadal w radiu ( przykład: I wanna dance with somebody czy How will I know)

All the man that i need jest nadał bardzo często puszczany w radio podobnie jak IYBT...
jak znajdę trochę czasu to zeskanuje wam bardzo ciekawa recenzje IYBT, która kiedyś cytowałam na starym forum just-whitney. Recenzja płyty ukazała się zaraz po wydaniu płyty...

Margolcia19894 
Nippy Baby

Ulubiona piosenka Whitney: I Will Always Love You
Ulubiony album Whitney: The Bodyguard
Wysłany: 01-06-2009, 17:37   

nie no widzę że ludzie do roboty się zabrali cóż za recenzje i odpisy no no :)

Domi 
Whitney Fanatic

Wysłany: 01-06-2009, 18:06   

Cytat:
All the man that i need jest nadał bardzo często puszczany w radio podobnie jak IYBT...
jak znajdę trochę czasu to zeskanuje wam bardzo ciekawa recenzje IYBT, która kiedyś cytowałam na starym forum just-whitney. Recenzja płyty ukazała się zaraz po wydaniu płyty...

Właśnie ani razu nie słyszałam piosenek z tej płyty w radio! Na pewno nie jak już ;siedziałam' w Whitney, to jakieś 4 czy 5 lat. Wcześniej możliwe, ale nie wiedziałam z pewnością, że to ona.

daniel7 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wysłany: 01-06-2009, 18:43   

Ja raz słyszałem I'm Your Baby Tonight w Plejadzie, ale w radio nigdy nie słyszałem!!! Na RMF FM leci tylko IWALY i IWDWS i to dziennie po kilka razy!!

Domi 
Whitney Fanatic

Wysłany: 01-06-2009, 19:20   

I jeszcze How will I know i Step by step słyszę często :D

Fighter 
Nippy Baby

Ulubiona piosenka Whitney: ...
Ulubiony album Whitney: mliyl
Wysłany: 17-10-2009, 15:09   

Moja 'najmniej ulubiona' płyta Whitney. Moim zdaniem mogła byc sto razy lepsza. Whitney chyba sie buntowała wtedy i nagrała taką płytę z ulic New Jersey. Nieraz jak pomysle, co by było gdyby nie było potem Bodyguarda... Boje się stwierdzenia, ale Whitney zaczela wtedy zażywac narkotyki, te lekkie, jak wspomniala u Oprah, dziwne wywiady wtedy były. Najwiekszym plusem tej ery jest koncert z 1991 roku dla wojsk z USA.
Wiele utworow z IYBT brzmi jak kompozycje Janet, dla mnie jest za mało ballad, które moglyby odniesc sukces komercyjny. Płyta bardzo autorska, macie racje, ale rzadko wracam do tej płyty...

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach