THE ONE & ONLY WHITNEY HOUSTON Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kylie Minogue
Autor Wiadomość
Caroline 
Administrator
Grafik

Ulubiona piosenka Whitney: All the Man That I Need
Ulubiony album Whitney: I'm Your Baby Tonight
Last.Fm: Caroline81
Wysłany: 28-03-2009, 18:13   Kylie Minogue

Kylie Ann Minogue (ur. 28 maja 1968 roku w Melbourne w Australii) – australijska wokalistka i aktorka, wydała 10 albumów studyjnych, składankę Ultimate Kylie oraz zapisy koncertów i dużą ilość singli. 26 listopada 2007 roku ukazał się jej 10. studyjny album X, promowany singlem "2 Hearts". Jej płyty rozeszły się w nakładzie 68 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Kariera

Dzieciństwo

Australijska wokalistka Kylie Minogue rozpoczynała karierę jako aktorka. Mając tylko 11 lat, wystąpiła w telenoweli Skyways, a następnie w popularnych serialach telewizyjnych dla młodzieży. Jako siedemnastolatka porzuciła szkołę i postanowiła zająć się aktorstwem profesjonalnie – z powodzeniem grała w telenoweli Sąsiedzi (Neighbours). Kylie, jako aktorka, zdobyła wiele nagród, w tym złotą Logies.

Stock, Aitken, Waterman: 1987 - 1992

27 Lipca 1987 Kylie nagrała swój pierwszy singel "The Loco-Motion".Ten singel w Australii na listach przebojów osiągnął pierwsze miejsce. Minogue dała się poznać jednak jej drugim singlem pt. "I Should Be So Lucky", który był numerem 1 w Australii, Wielkiej Brytanii i w wielu innych krajach. Jej kolejny singel "Got to Be Certain" również osiągnął wysokie notowania na listach przebojów. Jej następne single takie jak "Especially for You" (duet z Jasonem Donovanem) i "It's No Secret" i inne również były bardzo znane. 4 Maja 1988 roku Kylie wydała swój pierwszy album "Kylie", który był numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Jej drugi album "Enjoy Yourself" (1989) z singlami "Hand on Your Heart" i "Wouldn't Change a Thing" też cieszył się dużą popularnością. W październiku 1989 Kylie wyruszyła w swoją pierwszą trasę koncertową o nazwie "Disco in Dream/The Hitman Roadshow". "Rhythm of Love" (1990) jej trzeci album promowany singlem "Better the Devil You Know" oraz innymi znanymi takimi jak "Shocked", "Step Back in Time" i "What Do I Have to Do" był numerem 9 w Wielkiej Brytanii. Single z tego albumu były bardzo popularne w europejskich klubach. Po nagraniu czwartego albumu, "Let's Get to It" (1991) Kylie wydała swoją pierwszą składankę, "Greatest Hits" (1992). Była to ostatnia płyta Kylie napisana przez Stocka, Aitkena i Watermana.

Deconstruction Records: 1993 - 1998

Kylie nagrała album zatytułowany Kylie Minogue w 1994 roku. Był to pierwszy album z nową wytwórnią, który był promowany singlami Confide in Me oraz Put Yourself in My Place i Where Is the Feeling. Pierwszy doszedł do 2 miejsca w Anglii, pozostałe, odpowiednio 11 i 16. Minogue wystąpiła w duecie z Nickiem Cavem nagrywając balladę Where the Wild Roses Grow (1995) z ciekawym teledyskiem. W 1998 roku Kylie wydała album Impossible Princess z singlem Did it Again. Album ten jednak sprzedał się w bardzo małych ilościach (20 000 egzemplarzy na świecie) co doprowadziło do zerwania kontraktu z wytwórnią w 1998 roku. W 1999 roku ukazał się zapis z trasy koncertowej o nazwie "Intimate and Live Tour" (1998), która promowała te dwa albumy z tej wytwórni.

Parlophone: 1999 - 2005

W roku 2000 jej następny album, Light Years z singlami Kids (duet z Robbiem Williamsem), Spinning Around, On a Night Like This i Your Disco Needs You rozpoczął pracę z wytwórnią Parlophone. 1 października 2001 roku ukazał się album Kylie zatytułowany Fever, z takimi megahitami jak Can't Get You Out Of My Head (4 tyg. na 1 miejscu w Anglii, 1 miejsca we wszystkich europejskich krajach (oprócz Norwegii) oraz 16 tygodni na oficjalnej liście przebojow Eurochart Hot 100), In Your Eyes, Love At First Sight i Come Into My World. Na początku 2002 roku Kylie wyruszyła na podbój USA. W notowaniu Billboardu z 16 marca 2002, album Fever debiutował na trzecim miejscu listy 200 najlepiej sprzedających się albumów w USA. Kylie wyprzedziła tym samym Alicię Keys, zostawiając w tyle inną gwiazdę muzyki pop, Jennifer Lopez. Dziewiąty studyjny album Body Language, wokalistka nagrywała w Anglii, Irlandii i Hiszpanii. Płyta ukazała się w listopadzie 2003. Singlem zapowiadającym płytę był utwór "Slow" (1 miejsce na wyspach brytyjskich), napisany wspólnie przez Kylie, Emilianę Torrini i Dana Carey'a. Remiksy singla zostały powierzone The Chemical Brothers. Dwupłytowa składanka Ultimate Kylie, która ukazała sie w listopadzie 2004 roku, zawierała 31 przebojowych singli artystki oraz dwa nowe utwory, z których jeden, "I Believe In You", Kylie napisała i nagrała wspólnie z Jakiem Shearsem i Babydaddym z Scissor Sisters.

Trudny Rok 2005

W 2005 roku Kylie rozpoczęła swoją największą trasę koncertową o nazwie Showgirl - The Greatest Hits Tour. Niestety ta trasa musiała zostać przerwana – okazało się bowiem, że Kylie musiała zmierzyć z nowotworem piersi. Na szczęście walka z chorobą zakończyła się pełnym wyleczeniem i rok później artystka triumfalnie powróciła na scenę i wznowiła trasę koncertową "Showgirl".

2006: Powrót do Kariery

Po złym dla Kylie czasie, piosenkarka dokończyła trasę "Showgirl" i wydała dziesiąty album, X (2007) promowany singlem 2 Hearts. Rozpoczęła również nową trasę koncertową o nazwię KylieX2008.

Rodzina

Kylie Minogue jest najstarszą córką księgowego Rona Minogue i walijskiej tancerki Carol Minogue. Jej młodsza siostra Dannii też jest piosenkarką, a brat Brendan operatorem telewizyjnym.

Filmografia

* The Sullivans (1980)
* Skyways (1980)
* Hendersonowie (The Henderson Kids, 1985)
* The Zoo Family (1985)
* Fame And Misfortune (1986)
* Sąsiedzi (Neighbours, 1986-1988)
* Delikwenci (The Delinquents, 1989)
* Uliczny wojownik (Street Fighter, (1994)
* Moulin Rouge! (2001)
* Magiczna karuzela (The Magic Roundabout, 2004) (głos)
* Doctor Who (2007) – specjalny odcinek świąteczny

Dyskografia – albumy

* "Kylie" (1988, PWL), UK – #1, Australia – #2, USA – #53
* "Enjoy Yourself" (1989, PWL), UK – #1, Australia – #7
* "Rhythm of Love" (1990, PWL), UK – #9, Australia – #13
* "Let's get to it" (1991, PWL), UK – #15, Australia – #13
* "Greatest Hits" (1992, PWL), UK – #1, Australia – #3
* "Kylie Minogue" (1994, BMG / deConstruction), UK – #4, Australia – #2
* "Impossible Princess" (1998, BMG / deConstruction), UK – #10, Australia – #3
* "Intimate and Live" (1999, Mushroom), UK -#26, Australia – #28
* "Light Years" (2000, EMI Parlophone), UK – #2, Australia – #1
* "Fever" (2001, EMI Parlophone), UK – #1, Australia – #1, USA – #3
* "Body Language" (2003, EMI Parlophone), UK – #6, Australia – #2, USA – #42
* "Ultimate Kylie" (2004, EMI Parlophone), UK – #4, Australia – #5
* "Showgirl Homecoming – Live" (2007, EMI Parlophone), UK – #7
* "X" (2007, EMI Parlophone), UK - #4, Australia - #1

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kylie_Minogue

REKLAMA 

Wysłany: 29-03-2009, 21:19   

Grani 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Didn't we almost have it all
Ulubiony album Whitney: whitney
Last.Fm: Granipl
Wysłany: 29-03-2009, 21:19   

a jeszcze przed Can't Get You Out Of My Head jej kariera była skazana na psy. ciesze się ze jej się udało wybić z powrotem:)

regoat 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: obecnie One of Those Days
Ulubiony album Whitney: nie mam
Wysłany: 30-03-2009, 21:28   

Grani napisał/a:
a jeszcze przed Can't Get You Out Of My Head

no czesciowo to prawada bo Can't Get You Out Of My Head to byl jej wielki hit ktory postawil ja na piedestale disco, ALE juz wczesniej zaczela radzic sobie calkiem niezle wracając z zapomnienia z piosenka Spinning Around i jej juz legendarnymi spodenkami w ktorych wystapila w teledysku

a tak w ogule uwielbiam ta piosekne jak i teledysk

--

A wlasnie przypomnialo mi sie ze wydała album z remixami "Boombox" widzialem w media za 31 zl chyba

Caroline 
Administrator
Grafik

Wysłany: 31-03-2009, 10:18   

Uwielbiam Kylie Live. Daje świetne show dopracowane do najdrobniejszego szczegółu. Do tej pory miałam okazje obejrzeć jej koncerty z tras: Fever, Showgirl, Showgirl Homecoming, Kylie X 2008. Wszystkie były świetne :D

Jeśli chodzi o albumy to zwróciłam na nią uwagę po "Light Years". Albumem "Fever" zdeklasowała rywalki. Była wtedy na topie.

regoat 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: obecnie One of Those Days
Ulubiony album Whitney: nie mam
Wysłany: 31-03-2009, 21:07   

no byla w tedy krolowa :)

Grani 
Whitney Fanatic

Wysłany: 03-04-2009, 12:34   

Kylie Minogue przyznaje, że stosowała botoks

Australijska piosenkarka dołączyła do grona gwiazd, które jawnie mówią o poprawianiu swojej urody.

- Z pewnością nie jestem jedną z tych osób, które mówią: nie powinniście tego robić. Każdy może robić co chce (…) Od wieków kobiety starają się wyglądać jak najlepiej. Po prostu dziś mamy takie możliwości jakie mamy i jeśli ktoś chce z nich skorzystać, to proszę bardzo. Teraz staram się być bardziej naturalna. Próbowałam botoksu, próbowałam wszystkiego – mówi w rozmowie z magazynem "Elle"./ Female First, JK, fot. PAP

http://zyciegwiazd.onet.p...ews_detail.html

daniel7 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wysłany: 03-04-2009, 14:19   

Dla mnie Kylie nie musiała używać żadnych botoksów itp. Trzeba przyznać, że zawsze wyglądała bardzo dobrze.

Caroline 
Administrator
Grafik

Wysłany: 06-04-2009, 19:36   

Czytałam kiedyś takie dziwne zdanie odnośnie Kylie:

Cytat:
Kylie, która do tej pory wyprzedzała trendy, teraz ledwie nadąża za innymi gwiazdami.

Czy zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

Komixiara 
Administrator

Ulubiona piosenka Whitney: "Higher Love"
Ulubiony album Whitney: "I'm Your Baby Tonight"
Wysłany: 06-04-2009, 19:40   

Caroline napisał/a:
Czytałam kiedyś takie dziwne zdanie odnośnie Kylie:

Cytat:
Kylie, która do tej pory wyprzedzała trendy, teraz ledwie nadąża za innymi gwiazdami.

Czy zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

Ja na pewno NIE!! Ona zawsze była "trendy". To moja ocena oczywiście. Nie wiem też, czy ona musi "doganiać" inne gwiazdy. Jest jedyna w swoim rodzaju. Gdy ja dorastałam była na topie, teraz też ciągle JEST.

Kamx
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: zależy od nastroju
Wysłany: 06-04-2009, 19:46   

wydaje mi się, że ona nie ma za czym gonić, ma własny, niepowtarzalny styl, który ją wyróżnia i tyle...

http://whitneyhouston.jun.pl

http://www.newjams.net/

http://www.rnb4u.in/download.php

Grani 
Whitney Fanatic

Wysłany: 07-04-2009, 14:50   

swego czasu prasa zarzuciła jej,ze za bardzo kopiuje Madonne

daniel7 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wysłany: 08-04-2009, 07:40   

Nie wydaje mi się, żeby Kylie kogoś naśladowała... tak jak napisano wyżej, ona miała zawsze swój styl, a co do nadążania za nią to jest chyba wręcz przeciwnie!! Inne gwiazdki nie nadążają za nią. Ona ma już swoje "podium" w show biznesie i ciekawe, czy inne te gwiazdki te "pudium" zdobędą. Zresztą... nie ma osoby raczej osoby, która by nie słyszała chociaż jednej piosenki od niej.

Caroline 
Administrator
Grafik

Wysłany: 08-04-2009, 08:42   

Kylie Minogue i Scorpions w Polsce?

Według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej", 4 czerwca w Gdańsku wystąpi Kylie Minogue i grupa Scorpions. Koncerty gwiazd odbędą się w ramach obchodów rocznicy pierwszych wolnych wyborów.

Wstęp na koncerty ma być darmowy.

- Mogę jedynie powiedzieć, że te dwie gwiazdy były wcześniej brane pod uwagę - mówi "Gazecie Wyborczej" wymijająco Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego premiera.

Wcześniej jako kandydaci do występu w Gdańsku pojawiali się: Beyoncé, Tina Turner, Elton John, Paul McCartney i Phil Collins.

- Nic nie mogę powiedzieć, kontrakt jest finalizowany, a zawarta jest w nim klauzula tajności - powiedział ojciec Maciej Zięba, dyrektor ECS.'

http://muzyka.onet.pl/0,1949131,newsy.html

Grani 
Whitney Fanatic

Wysłany: 10-04-2009, 10:22   

czemu ten koncert tak daleko w gdańsku :(

Caroline 
Administrator
Grafik

Wysłany: 06-05-2009, 10:28   

Kylie Minogue i Scorpions na koncercie w Gdańsku

Kylie Minogue i Scorpions wystąpią 4 czerwca w Gdańsku podczas koncertu z okazji 20. rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie Środkowej - poinformowało we wtorek oficjalnie Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.

Jak powiedziała rzeczniczka Centrum Katarzyna Kaczmarek, koncert na pewno się odbędzie, gdyż jest imprezą niezależną od uroczystości organizowanej przez rząd. Na 4 czerwca w Gdańsku przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców zaplanowano spotkanie szefów rządów wielu państw z młodzieżą. Premier Donald Tusk powiedział, że może nie dojść ono do skutku, jeśli miałyby je zakłócić zapowiadane przez związkowców manifestacje.

Trwający ponad pięć godzin koncert odbędzie się na terenie Stoczni Gdańsk. Organizatorzy spodziewają się ok. 100 tys. widzów.

Sprzedaż biletów, w cenie 10 zł, rusza w piątek 8 maja od godz. 12.00 poprzez www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl, a także w salonach Empik na terenie całego kraju. Wpływy z biletów będą przekazane na cele statutowe ECS.

Dla australijskiej piosenkarki Kylie Minogue będzie to pierwszy występ w Polsce.

Artystka jest jedną z największych gwiazd muzyki pop na świecie. Debiutowała w połowie lat 80. Jej płyty rozeszły się w nakładzie blisko 70 milionów egzemplarzy. Ostatni i dziesiąty z kolei album zatytułowany "X" ukazał się w 2008 r. Jej występy na żywo charakteryzuje jeden z najbardziej atrakcyjnych show z udziałem efektów świetlnych i multimedialnych.

Minogue słynie z takich hitów jak: "The Loco-Motion", "I Sould Be So Lucky", "Can't Get You Out Of My Head", "Spinning Around" oraz "In Your Eyes".

Rockowa grupa Scorpions została założona w połowie lat 60. w niemieckim Hanowerze. Największym sukcesem komercyjnym zespołu okazała się płyta "Crazy World" (1990) z hitem "Wind Of Change" opowiadającym o przemianach ustrojowych w Europie Wschodniej. W tym samym roku grupa wzięła udział w pamiętnym spektaklu muzycznym Rogera Watersa na cześć upadku muru berlińskiego.

Polskimi gwiazdami koncertu będą: Kora, Kombi, Lombard, Tomek Lipiński&Tilt.

http://muzyka.onet.pl/10172,1965254,newsy.html

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach