THE ONE & ONLY WHITNEY HOUSTON Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Alicia Keys
Autor Wiadomość
daniel7 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wysłany: 12-03-2009, 06:04   Alicia Keys

Imię: Alicia
Nazwisko: Keys
Data urodzenia: 25.01.1981
Znak zodiaku: Wodnik
Zawód: Piosenkarka
Amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i muzyki

Urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Jej talent odkryła matka, która zadbała o gruntowne wykształcenie muzyczne córki. Pierwsze piosenki tworzyła już w wieku 14 lat. Uczyła się w Professional Performance Arts School, gdzie odebrała klasyczne i jazzowe wykształcenie muzyczne. Dzięki doskonałym wynikom ukończyła tę szkołę już w wieku 16 lat. Mimo, iż dostała się na Uniwersytet Columbia nie kontynuowała nauki.

W 1998 roku artystka podpisała kontrakt z wytwórnią Arista Rekord, którą opuściła rok później by związać się z J Records. W 2001 roku pojawił się jej debiutancki album „Songs In A Minor”. Keys jest autorką i producentką większości piosenek z tej płyty. Krążek ten odniósł ogromny sukces komercyjny, siedmiokrotnie pokrył się platyną, utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów przez wiele tygodni i został obsypany nagrodami, między innymi pięcioma Grammy, nagrodą MTV, dwoma American Music Awards i Billboard Awards. To właśnie z niego pochodzą takie hity jak: „Fallin”, „Girlfriend”, Woman’s Worth” czy „How Come You Don’t Call Me”.

Pod koniec 2003 roku ukazała się kolejna płyta „The Diary Of Alicia Keys”. Znalazły się na niej takie przeboje jak: „If I Ain’t Got You”, „You Don’t Know My Name” czy „Diary”. Przy tej produkcji wokalistka współpracowała z Missy Elliott, Nasem i Rakimem. Całość wyprodukowali z nią Kanye West i Kerry Brothers.

Album „Unplugged”, który ukazał się w 2005 roku jest zapisem akustycznego koncertu z nowojorskiego „The BAM Harvey Theater”. Znalazło się na nim 17 utworów, w tym jej największe przeboje oraz dwa nowe utwory: „Unbreakable” i napisany wraz z Alanem Greenem „Stolen Moments”. Fani mogli również usłyszeć przeróbkę utworu „Every Little Bit”, wykonywanej wcześniej przez Arethy’e Franklin i Brende Holloway.

Kolejnym przebojowym krążkiem stał się „As I Am”. Singlem promującym album stała się piosenka „No One”. Przy produkcji pracowali Mark Baton, Dirty Harry, Swizz Beatz czy Jack Splash.

Alicia Keys jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych wokalistek młodego pokolenia. Ma swój unikalny styl, w którym łączy elementy soulu, hip-hopu, jazzu i r&b.

http://www.plejada.pl/952...ys,gwiazda.html

REKLAMA 

Wysłany: 08-04-2009, 14:43   

Wik 
Nippy Baby

Ulubiona piosenka Whitney: Didn't We Almost Have It All (jedna z wielu)
Ulubiony album Whitney: The Bodyguard
Last.Fm: gawika
Wysłany: 08-04-2009, 14:43   

Jedyna w swoim rodzaju, dla mnie juz jest legendą muzyki :padam: Pamietam jak wyszlo Fallin i wszyscy byli mocno podekscytowani, ze pojawia sie ktos taki :) Lata uplywaja, a ona nadal w formie ;)

Komixiara 
Administrator

Ulubiona piosenka Whitney: "Higher Love"
Ulubiony album Whitney: "I'm Your Baby Tonight"
Wysłany: 08-04-2009, 15:46   

Zgadzam się całkowicie! Kocham mnóstwo Jej piosenek, uwielbiam do nich wracać.. Niesamowity głos, talent. Po prostu: :padam:

daniel7 
Whitney Fanatic

Wysłany: 08-04-2009, 15:47   

Formę to ona ma nadal, faktycznie =) oby tak dalej =)))

Grani 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Didn't we almost have it all
Ulubiony album Whitney: whitney
Last.Fm: Granipl
Wysłany: 08-04-2009, 21:21   

z ostatniej jej płyty uwielbiam No one, katowałam ja niemiłosiernie jakiś czas temu na last.fm :)

Wik 
Nippy Baby

Wysłany: 08-04-2009, 21:37   

Grani napisał/a:
z ostatniej jej płyty uwielbiam No one, katowałam ja niemiłosiernie jakiś czas temu na last.fm :)

Tak, No One to moj hymn kiedys byl jak sie ukazal i Like You'll Never See Me Again (piekny teledysk) ;)

http://www.youtube.com/watch?v=j5-2TZN5cbE
Ten wystep to dla mnie perełka :) :padam:

daniel7 
Whitney Fanatic

Wysłany: 08-04-2009, 21:58   

Wik, występ faktycznie... rewelacja!!! Chyba obejrzę jej kilka koncertów =)

Kamx
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: zależy od nastroju
Ulubiony album Whitney: I'm Your Baby Tonight
Wysłany: 08-04-2009, 23:11   

Czytam wiele pochlebnych postów na jej temat... niestety ja się trochę wyłamię, niestety jej muzyka w ogóle do mnie nie dociera, nie porusza mnie w żaden sposób... a jeśli chodzi o no one, to jest moim zdaniem chyba najgorsza piosenka jaką słyszałem w jej wykonaniu, ponieważ ona jej nie śpiewa, ona ją wykrzykuje i to jest coś okropnego... de facto wydaje mi się to tym bardziej dziwne, ponieważ potrafi śpiewać. Widziałem jej kilka występów live (youtube). Nie mniej jednak nie czuję jej muzyki. :/

http://whitneyhouston.jun.pl

http://www.newjams.net/

http://www.rnb4u.in/download.php

Wik 
Nippy Baby

Wysłany: 09-04-2009, 09:36   

Kamx napisał/a:
chodzi o no one, to jest moim zdaniem chyba najgorsza piosenka jaką słyszałem w jej wykonaniu, ponieważ ona jej nie śpiewa, ona ją wykrzykuje i to jest coś okropnego... de facto wydaje mi się to tym bardziej dziwne, ponieważ potrafi śpiewać.

Tak, zdecydowanie ten utwór wokalnie różni się od innych, ale myślę, iż jest to styl odpowiedni do treści piosenki - wykrzykuje to, co czuje po prostu ;) Wiadomo, ze spiewac potrafi, wiec moze i tak bylo :)

Kamx napisał/a:
zytam wiele pochlebnych postów na jej temat... niestety ja się trochę wyłamię, niestety jej muzyka w ogóle do mnie nie dociera, nie porusza mnie w żaden sposób...

Nie musi nam sie zawsze podobac to, co innym :) Takze, nic na siłe :P :hyhy:

@Daniel
Ciesze, ze sie podobało ;) Alicia ma na pewno gorszy wokal niz Whitney :cwaniak: ale na zywo zazwyczaj brzmi swietnie :)

Diary, nie jest to moj ulubiony utwor i wystep, ale lubie koncowke :hyhy:

http://www.youtube.com/watch?v=uqQDgl-3DhE

W ogóle cały album MTV Unplugged jest niesamowity, tak jak kocham Marysiowe Unplugge, tak sądze, iz fajnie by bylo by Whitney kiedys nagrała taki koncert!

Darkchild 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: I Believe In You And Me
Ulubiony album Whitney: My Love Is Your Love
Ostrzeżeń:
 1/8/10
Wysłany: 16-12-2009, 00:27   

Dziś w Empiku zobaczylem, ze Alicia wydala nowy album.

Fajnie, ze jest tam aż 16 piosenek, co do ich jakości.... mam pewnie zastrzeżenia, jak album 'As I Am' zachwycil mnie za pierwszym razem to ten - nie chce teraz komentowac bo przelecialem tracki szybko, ale dam mu szanse, jutro poslucham i napisze coś o nim... jestem też ciekaw co Wy o nim myślicie.

Babyface 
Whitney Fan

Wysłany: 16-12-2009, 16:36   

Bardzo dobry, choć nie lepszy od As I Am :)

Pierwsze 7 kawałków rewelacja, potem różnie :)

Ja jestem ciekaw co sądzicie o duecie z Beyonce?

Komixiara 
Administrator

Ulubiona piosenka Whitney: "Higher Love"
Ulubiony album Whitney: "I'm Your Baby Tonight"
Wysłany: 16-12-2009, 16:52   

Jestem na etapie pochłaniania nowych utworów, ale na pewno już kocham "Distance and Time". Cudowna piosenka, w wykonaniu Alici jakoś od razu trafiła do mego serca. "Empire State Of Mind" - bomba :) Linia melodyczna bardzo mnie zachwyciła... Ja to kocham fortepian w tle chyba najbardziej :) Super sprawa.
Co do duetu, to zauważyłam że są bardzo podzielone opinie i góruje taka, że Beyonce wokalem pobiła Alę na głowę. Ale ja się z tym nie zgodzę, mają przecież całkowicie inne głosy. Razem ciekawie brzmiące! Jeśli więc chodzi o ten duet - to jestem na tak :) Zdecydowanie fajnie im wyszło :)

Darkchild 
Whitney Fanatic

Ostrzeżeń:
 1/8/10
Wysłany: 16-12-2009, 17:24   

Wdlug mnie 'Empire...' w wersji z albumu Jeya, jest majstersztykiem klasycznej produkcji piosenek, ukłon w stronę tej wersji, jednak ta z albumu Alicji nie podoba mi sie.

Na tym albumie Ali torche powrocila do swoich poprzednich wydawnictw,a ja przyznam się, że nigdy jej nie lubiłem, wrecz unikalem dopiero nabralem szacunku po 'As I Am' i na coś takiego czekalem, na album na ktorym każda piosnka będzie cudem.

Malvi 
Whitney Fan

Ulubiona piosenka Whitney: I have nothing
Ulubiony album Whitney: Whitney
Wysłany: 16-12-2009, 22:37   

Darkchild napisał/a:
Na tym albumie Ali torche powrocila do swoich poprzednich wydawnictw

I chwała jej za to!!! Nie znosiłam kawałka "No one" :P
Płytka mi się podoba, jest taka raczej stonowana klimatowo, lubie takie utworki typu np Unthinkable :D
Jeśli chodzi o numer z Beyonce to mogłyby się bardziej postarać o bardziej melodyjna piosenkę a nie takie "byle co"- jak jej słucham, mam wrażenie, że powstała tak na "odwal sie" byle tylko coś nagrać- ale mimo to słucha się przyjemnie. :D

Domi 
Whitney Fanatic

Ulubiona piosenka Whitney: Get It Back i Oh Yes
Ulubiony album Whitney: My love is your love
Last.Fm: Dominajka
Wysłany: 02-01-2010, 16:17   

Malvi napisał/a:
Darkchild napisał/a:
Na tym albumie Ali torche powrocila do swoich poprzednich wydawnictw

I chwała jej za to!!! Nie znosiłam kawałka "No one" :P

Przeciez ona na swoich dwóch ostatnich płytach bazuje na ówczesnych syntezatorach które za nic nie przypominają jej pierwsze dwie płyty xD

Wg mnie dobra płyta :) Postarała się Alicia, bo czuje w niej oryginalność. Love is Blind jest dobrą produkcją która idzie w parze z Try Sleeping with a broken heart. Nie zdziwiłabym się, gdyby były to następne single :)
Duet z Beyonce jest bardzo chwytliwy i zrobi pewnie dobrą robotę na listach przebojów:)

Odsłuchałam ją zaledwie 4 razy i nie mogę stwierdzić czy jest lepsza od 'As I Am', ale już teraz wiem, że płytka nie dorasta do ' Songs in the minor; czy 'The diary of Alicia Keys'

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach