THE ONE & ONLY WHITNEY HOUSTON Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Komixiara
18-08-2009, 11:16
Zmarł prof Religa
Autor Wiadomość
Grani 
Whitney Fanatic


Ulubiona piosenka Whitney: Didn't we almost have it all
Ulubiony album Whitney: whitney
Last.Fm: Granipl
Wiek: 40
Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 609
Wysłany: 12-03-2009, 00:02   Zmarł prof Religa

Profesor Zbigniew Religa nie żyje. Miał 71 lat.

Profesor Religa był uznanym kardiochirurgiem. Dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu serca. W latach 2005 - 2007 był ministrem zdrowia.


Od dwóch lat walczył z nowotworem, o czym zdecydował się poinformować opinię publiczną.

- Był bardzo dzielny i miał niezwykle silny charakter. Chorobę znosił wspaniale. Jego osiągnięcia to wszystkie serca bijące dzięki jego inicjatywie i wspaniałym umiejętnościom chirurgicznym - powiedział na antenie TVN24 Jerzy Buzek

zródło ONET

(*) (*) (*)
 
 
REKLAMA 

Ulubiona piosenka Whitney: Didn't we almost have it all
Ulubiony album Whitney: whitney
Last.Fm: Granipl
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 2016
Wysłany: 12-03-2009, 05:34   

 
 
daniel7 
Whitney Fanatic


Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wiek: 29
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 2016
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-03-2009, 05:34   

Takich ludzi trzeba wspominać... [*][*][*]
_________________
Zapraszam na www.whitneyhouston.hpu.pl :)
 
 
 
Grani 
Whitney Fanatic


Ulubiona piosenka Whitney: Didn't we almost have it all
Ulubiony album Whitney: whitney
Last.Fm: Granipl
Wiek: 40
Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 609
Wysłany: 13-03-2009, 15:37   

Pogrzeb Religi - "zajrzę tu czasami, opowiem jak gra Górnik"

Trumna z ciałem prof. Zbigniewa Religi przy dźwięku werbli została złożona do grobu na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w Warszawie. Profesora żegnały tysiące osób.
Odegrano hymn narodowy i sygnał żałobny na trąbce, kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego oddała trzy salwy, złożono wieńce. Grób prof. Religi znajduje się w tzw. Alei Profesorskiej.
Więcej na ten temat

* "Wielu ludzi będzie świadkami misji prof. Religi" 14:07
* Pogrzeb Religi - "profesor był lekarzem ludzkich serc" 13:09
* Pogrzeb prof. Religi - będą utrudnienia w ruchu 10:29

- Zajrzę tu od czasu do czasu. Opowiem ci, co ze sztucznym sercem, jak gra Górnik. Jak biorą ryby ci nie opowiem - bo wiesz, że się na tym nie znam - mówił dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza, Jan Sarna.

Ceremonia miała charakter świecki. Uczestniczyli w niej m.in. prezydent Lech Kaczyński, premier Donald Tusk, minister zdrowia Ewa Kopacz, parlamentarzyści, byli ministrowie zdrowia, a także profesorowie medycyny, lekarze i pielęgniarki.

"Prof. Religa był lekarzem ludzkich serc"

- Profesor żył o wiele za krótko. Za krótko, jak na człowieka, który uratował tyle istnień ludzkich - powiedział prezydent Lech Kaczyński. - Prof. Zbigniew Religa był lekarzem ludzkich serc i człowiekiem o wielkim sercu, oddaję mu hołd - dodał prezydent.

Pogrzeb Zbigniewa Religi - program Onet.tv

Prezydent przypomniał życiorys zawodowy i polityczny prof. Religi. Zaznaczył, że dokonał on przełomu w polskiej kardiochirurgii. - Miał olbrzymie sukcesy naukowe, które owocują dziś i będą owocowały w przyszłości, ale największym sukcesem są ci ludzie, którzy by nie żyli, a są wśród nas - podkreślił L. Kaczyński. Dodał, że profesor uratował tysiące istnień ludzkich.

Prezydent przypomniał, że prof. Religa stał się najbardziej znanym z polityków w kraju. W ocenie L. Kaczyńskiego, odniósł sukces jako minister zdrowia - przygotował także reformę służby zdrowia.

Po prezydencie Lechu Kaczyńskim głos zabrał marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, a następnie Jarosław Kaczyński, premier rządu, w którym Zbigniew Religa był ministrem zdrowia.

"Profesor wniósł wiele do polityki"

Profesor przyniósł do polskiej polityki bardzo wiele z tego, co zdołał dokonać w życiu jako lekarz - powiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski żegnając na warszawskim Cmentarzu Wojskowym Zbigniewa Religę.

- Profesor przyniósł do polskiej polityki bardzo wiele z tego, co zdołał dokonać w swoim życiu jako lekarz, kardiochirurg, jako organizator i twórca całej polskiej szkoły kardiochirurgicznej, jako człowiek, który miał wielkie sukcesy wykraczające poza granice Polski. Myślę, że przyniósł to wszystko z gorącym własnym sercem i z ideą, aby tym sprawom najważniejszym, które stworzyły jego nazwisko - jego wielkością - służyć w dalszym ciągu, czy to w Senacie czy w Sejmie - powiedział Komorowski.

- Profesor Religa przyniósł też do polskiej polityki spokój - to, czego polskim politykom niesłychanie potrzeba: zdolność szukania tego, co wspólne. Sam dostał bardzo niewiele - bo taka jest konsekwencja postawy służby społecznej - mówił marszałek Sejmu.

- Za to wszystko dziękuję - podkreślił.

"Odszedł człowiek niezwykłej odwagi"

Odszedł wielki lekarz, wybitny polityk, człowiek niezwykłej odwagi; kulturalny, sympatyczny przedstawiciel polskiej inteligencji - mówił o prof. Zbigniewie Relidze szef PiS Jarosław Kaczyński.

- Przyszło mi dzisiaj pożegnać prof. Religę, człowieka, który odszedł przedwcześnie, choć miał za sobą życie bogate w różnego rodzaju sukcesy. Miał, mógł mieć, ich jeszcze wiele przed sobą - powiedział szef PiS. - Żegnam go w imieniu partii, na czele której stoję - w imieniu Prawa i Sprawiedliwości - dodał J. Kaczyński.

Jak wspominał, profesor związał się z PiS w ostatnich latach swojego życia. - Związał się będąc człowiekiem o wielkim dorobku - wielkim lekarzem, wielkim społecznikiem, kimś, kto uratował bardzo wiele ludzkich istnień, kimś, kto budził w społeczeństwie uczucie rzadkie - wdzięczność - mówił.

- Chciał dokonać czegoś, co służyłoby chorym nie tylko na serce, ale wszystkim chorym - chciał przeprowadzić reformę polskiej służby zdrowia. I to był główny motyw jego decyzji, trudnej i odważnej, by wejść do rządu Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił Jarosław Kaczyński. Jak mówił, profesor angażował się w przebudowę Polski i podejmował odważne decyzje.

Szef PiS wskazał, że gdy przyszła ciężka i śmiertelna choroba prof. Religa "podjął decyzję by pozostać na posterunku, angażować się do końca, do ostatniego momentu, gdy miał fizyczne siły". - To była wyjątkowa odwaga, wręcz heroizm wobec nadchodzącej śmierci - ocenił J.Kaczyński.

- Zdołaliśmy się w ciągu krótkich lat współpracy przekonać, że był wyjątkowo kulturalnym, sympatycznym i dobrze wychowanym człowiekiem; przedstawicielem polskiej inteligencji" - mówił Jarosław Kaczyński. - Żegnaj, profesorze - zakończył.

W ceremonii uczestniczyli także parlamentarzyści, byli ministrowie zdrowia, profesorowie medycyny, lekarze i pielęgniarki. O jej przebiegu zdecydowała rodzina zmarłego. W uroczystości brała udział orkiestra górnicza. Zabrzmiała ulubiona piosenka profesora - "What a wonderful world" Louisa Armstronga.

Prof. Religę pożegnały setki osób z całej Polski, w tym pacjenci, którzy - jak podkreślają - zawdzięczają mu "drugie życie". Niektórzy z nich przykleili do ubrań naklejki w kształcie serc z napisem "mam drugie serce".

Onet.pl
_________________
http://www.whitneyhouston.jun.pl/


 
 
Kamx
Whitney Fanatic


Ulubiona piosenka Whitney: zależy od nastroju
Ulubiony album Whitney: I'm Your Baby Tonight
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 659
Wysłany: 13-03-2009, 19:03   

to był wielki naukowiec i medycyna z pewnością zrobiła wielki krok naprzód dzięki jego pracy, oby znaleźli się jego naśladowcy
_________________
http://whitneyhouston.jun.pl

http://www.newjams.net/

http://www.rnb4u.in/download.php
 
 
Grani 
Whitney Fanatic


Ulubiona piosenka Whitney: Didn't we almost have it all
Ulubiony album Whitney: whitney
Last.Fm: Granipl
Wiek: 40
Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 609
Wysłany: 13-03-2009, 19:38   

żałuje ze nie pochowali go w Zabrzu, ale jak to powiedziała moja koleżanka u nas nie ma takiego dużego cmentarza... poza tym całe Zabrze by zakorkowali jakby te wszystkie osobistosci przyjechały...
_________________
http://www.whitneyhouston.jun.pl/


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Lista Katalogów | Katalog Stron

katalog stron statystyka Aktualny PageRank strony whitneyhouston.jun.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

World Of Whitney Houston w katalogu Gwiazdor