THE ONE & ONLY WHITNEY HOUSTON Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Caroline
06-02-2010, 17:30
Szkolna masakra w Niemczech
Autor Wiadomość
Caroline 
Administrator
Grafik


Ulubiona piosenka Whitney: All the Man That I Need
Ulubiony album Whitney: I'm Your Baby Tonight
Last.Fm: Caroline81
Wiek: 37
Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 1080
Wysłany: 12-03-2009, 08:52   Szkolna masakra w Niemczech

Wczoraj 17-letni Tim Kretschmer dokonał masakry w szkole w Winnenden, zabijając 15 osób. CNN dotarła do naocznych świadków wydarzeń. Jak mówią, uczniowie skakali z okien i zamykali się pospiesznie w klasach słuchając odgłosów strzelaniny i krzyków swoich kolegów.
Jednym ze świadków jest 16-letnia Luisa Santonastaso. - Gdy byliśmy na korytarzu usłyszeliśmy pierwsze strzały, nie wiedzieliśmy co robić. Pobiegliśmy więc do klasy po naszych kolegów. Potem wszyscy biegiem opuściliśmy budynek szkoły - relacjonuje.

- Zanim wybiegliśmy na zewnątrz zobaczyliśmy nauczyciela z krwią na rękach. Próbował pomóc chwilę wcześniej nauczycielce, która poświęciła się dla ucznia zasłaniając go własnym ciałem przed kulami - dodaje. 16-latka mówi też, że kilkoro z jej przyjaciół, wyskoczyło przez okna, by wydostać się z budynku szkoły.

W masakrze zginęło 16 osób, w tym zamachowiec. Wczoraj kondolencje rodzinom ofiar złożyła kanclerz Niemiec Angela Merkel. Policja jak na razie nie ustaliła, co mogło być motywem zbrodni - informuje serwis CNN.

Tłumaczenie: Onet.pl

http://wiadomosci.onet.pl/1932436,441,item.html
_________________

 
 
REKLAMA 

Ulubiona piosenka Whitney: All the Man That I Need
Ulubiony album Whitney: I'm Your Baby Tonight
Last.Fm: Caroline81
Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 609
Wysłany: 12-03-2009, 11:54   

 
 
Grani 
Whitney Fanatic


Ulubiona piosenka Whitney: Didn't we almost have it all
Ulubiony album Whitney: whitney
Last.Fm: Granipl
Wiek: 40
Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 609
Wysłany: 12-03-2009, 11:54   

czytałam o tym masakra :cry:

Biedne dzieci... idziesz do szkoły i nie wiesz czy wrócisz ...

<*> <*> <*>
_________________
http://www.whitneyhouston.jun.pl/


 
 
Grani 
Whitney Fanatic


Ulubiona piosenka Whitney: Didn't we almost have it all
Ulubiony album Whitney: whitney
Last.Fm: Granipl
Wiek: 40
Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 609
Wysłany: 12-03-2009, 12:47   

Ustalono prawdopodobny motyw szkolnej masakry w Niemczech

Większość ofiar masakry w szkole w Winnenden w Niemczech to kobiety. Jak poinformował Heribert Rech, minister spraw wewnętrznych Badenii Wirtembergii zginęło osiem uczennic, trzy nauczycielki i jeden uczeń. - Zostali zaskoczeni. Niektóre z ofiar wciąż jeszcze miały długopisy w rękach - mówią świadkowie.
Eksperci przypuszczają, że fakt, iż zginęły głównie kobiety, nie jest przypadkowy; możliwe, że to sprawa kobiet była motywem zbrodni.

Napastnikiem, który wczoraj zastrzelił w Niemczech piętnaście osób był siedemnastoletni Tim Kretschmer. Po dziewiątej rano wtargnął do szkoły, do której kiedyś sam uczęszczał, w Wiennenden, niewielkim miasteczku, położonym około dwudziestu kilometrów na północny wschód od Stuttgartu. Strzelanina trwała około dwóch minut – w trzech salach wykładowych na pierwszym piętrze szkoły. Kretschmer otworzył ogień między innymi w laboratorium fizycznym zabijając nauczycielkę. Według Recha policja zjawiła się w ciągu kilku minut. - Dzięki szybkiej interwencji być może udało się zapobiec jeszcze większemu rozlewowi krwi - mówi.

Louis Schweizer, uczeń szkoły, był w jednej z klas, gdy posłyszał odgłosy strzelaniny. - Gdy wyszedłem na korytarz zobaczyłem leżące wszędzie wokół na podłodze łuski po pociskach - mówi. Jego siostra, Lisa Schweizer, też słyszała strzały. - To ogromna tragedia. Zginęła moja nauczycielka - dodaje. Jeszcze inny uczeń powiedział CNN, że strzały było słychać praktycznie w całej szkole. - Potem zobaczyliśmy jednego z nauczycieli. Miał całe ręce we krwi, bo próbował pomóc nauczycielce, która poświęciła swe życie dla jednej z uczennic – osłoniła ją własnym ciałem - powiedział.

Piętnastoletnia Natta straciła najbliższą przyjaciółkę. - Znałyśmy się od dziecka. Odkąd miałyśmy cztery lata. Bardzo wiele rzeczy wspólnie robiłyśmy. Była wspaniałą przyjaciółką. Jest mi bardzo ciężko, wiedząc, że jej już więcej nie zobaczę - mówi.

Rech ujawnił, że, wbrew wcześniejszym doniesieniom policji, Kretschmer wcale nie strzelał na ślepo. Większość jego ofiar zginęła od strzału w głowę. Gdy pierwsi policjanci przybyli do szkoły, opuścił budynek i zaczął uciekać na piechotę. Uciekając, zastrzelił kolejną osobę – pracownika pobliskiego szpitala, i porwał samochód, biorąc jego kierowcę jako zakładnika. Kierował się w stronę pobliskiego miasteczka Wendlingen. Jechał bardzo szybko i wypadł z ostrego zakrętu rozbijając samochód.

Jak poinformował Rech uprowadzonemu kierowcy udało się uciec i powiadomił policję. W tym czasie Kretschmer dotarł już do pobliskiego salonu samochodowego na przedmieściach Wendlingen, gdzie zastrzelił kolejne dwie osoby - sprzedawcę i klienta. - Policjanci w cywilu otwarli ogień w kierunku napastnika. Oddali wiele strzałów. Kretschmer próbował uciec. Został postrzelony co najmniej raz – w nogę. Chwilę później okazało się że nie żyje - dodał. Nie jest jasne czy zginął od kul policjantów, czy też popełnił samobójstwo. Według regionalnego szefa policji Erwina Hetgera policja uważa, że Kretschmer sam się zastrzelił. Od momentu gdy w szkole w Wiennenden padły pierwsze strzały do śmierci szaleńca upłynęły trzy i pół godziny.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w telewizyjnym wystąpieniu powiedziała, że to "dzień żałoby dla całych Niemiec". - Trudno pojąć, że w ciągu zaledwie kilku sekund uczniowie i nauczyciele stracili życie. To przerażająca zbrodnia - powiedziała Merkel. Jak informuje korespondent CNN Frederik Pleitgen policja wciąż nie zna motywów szaleńca. - Nikt nie jest w stanie w najmniejszym stopniu wytłumaczyć tego co się stało. Z ustaleń policji wynika, że siedemnastoletni Kretschmer nigdy nie sprawiał większych kłopotów. Nie był buntownikiem, nie był też uważany za osobę skłonną do przemocy. Nikt nie wie dlaczego to zrobił - podkreśla. Policja przeszukała dom rodziców nastolatka i okazało się, że ojciec miał kolekcję kilkunastu sztuk broni. Pistolet, z którego strzelał Kretschmer pochodził z tej właśnie kolekcji. Obowiązujące w Niemczech prawo dotyczące posiadania broni jest dość restrykcyjne, i obliguje właścicieli broni do pilnowania by nikt inny nie miał do niej dostępu. Ojciec nastolatka miał licencję na broń, jest bowiem członkiem klubu strzeleckiego.

W strzelaninach rannych zostało co najmniej siedem osób – pięć w Winnenden, i dwóch policjantów w Wendlingen . Rzeczniczka policji Renate Roesch nie była w stanie powiedzieć jaki jest stan rannych. Wiadomo jednak, że sześcioro uczniów szkoły w Wiennenden zostało przewiezionych do szpitala w związku z różnymi obrażeniami. Jedna osoba została już wypisana. Rodziny ofiar zostały otoczone opieką psychologów.

Do szkoły w której doszło do strzelaniny chodzi około tysiąca uczniów. Władze natychmiast wprowadziły blokady i rozpoczęły poszukiwania uzbrojonego szaleńca. Wiennenden "to maleńkie i spokojne miasteczko", powiedział Frank Nipkau, redaktor naczelny lokalnej gazety Winnenden Zeitung. - Mieszkańcy miasta są zdruzgotani. Nie są w stanie zrozumieć dlaczego coś takiego wydarzyło się właśnie w ich mieście - mówi. Nie jest to jednak pierwsza strzelanina w szkole w Niemczech. W listopadzie 2006 roku uzbrojony w pas z ładunkami wybuchowymi i broń palną osiemnastoletni były uczeń jednej ze szkół średnich w zachodnich Niemczech wtargnął do szkoły i zaczął strzelać raniąc sześć osób, a następnie popełnił samobójstwo.

W lipcu 2003 roku szesnastolatek zastrzelił nauczyciela a następnie popełnił samobójstwo w szkole w Koburgu w południowych Niemczech. Do największej masakry w szkole w ostatnich latach doszło w 2002 roku w gimnazjum w Erfurcie. Zginęło wtedy co najmniej osiemnaście osób, gdy wydalony ze szkoły uczeń zaczął strzelać do uczniów i nauczycieli, a następnie popełnił samobójstwo.

W Finlandii, gdzie wyniku podobnych strzelanin w szkołach w listopadzie 2007 i wrześniu 2008 roku zginęło dwadzieścia osób, władze planują zaostrzenie przepisów dotyczących pozwolenia na posiadanie broni. Według fińskich mediów grupa robocza ministerstwa spraw wewnętrznych zaproponowała, by pozwolenia na strzelby wydawano osobom, które ukończyły osiemnasty rok życia, zaś pozwolenia na broń krótką osobom, które mają ukończone dwadzieścia lat.

Zgodnie z propozycją osoba starająca się o pozwolenie na broń będzie musiała przedłożyć zaświadczenie wydane przez instruktora klubu strzeleckiego, że jest członkiem klubu od co najmniej dwóch lat. Ministerstwo chce także, by osoby starające się o broń były poddawane szczegółowym badaniom lekarskim i psychologicznym, oraz przechodziły specjalne testy osobowościowe, takie same, jakie muszą przejść wszyscy żołnierze fińskiej armii.

zródlo.onet.pl
_________________
http://www.whitneyhouston.jun.pl/


 
 
daniel7 
Whitney Fanatic


Ulubiona piosenka Whitney: Call You Tonight, A Song For You =)
Ulubiony album Whitney: I Look To You
Wiek: 29
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 2016
Skąd: Bytom
Wysłany: 12-03-2009, 13:00   

Ech... co się robi na tym świecie =( najbardziej szkoda tych dzieci... [*]
_________________
Zapraszam na www.whitneyhouston.hpu.pl :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Lista Katalogów | Katalog Stron

katalog stron statystyka Aktualny PageRank strony whitneyhouston.jun.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

World Of Whitney Houston w katalogu Gwiazdor